Стерилізація кішки ‒ це дуже важлива процедура. Її потрібно запланувати відразу після рішення завести домашнього улюбленця, адже від цього залежить здоров’я тварини та особливості її поведінки в майбутньому.

Період статевої зрілості у тварин настає дуже швидко, тому стерилізація кішок є важливою операцією, яка дає змогу подбати про їх здоров’я.

Що буде, якщо не провести стерилізацію

Багатьом власникам домашніх тварин дуже шкода котів та кішок, тому вони вирішують залишити тварину спроможною до розмноження. Таке варто робити у такому випадку, якщо ви плануєте регулярну в’язку, а також готові використовувати гормональні препарати для корекції поведінки тварини.

Якщо вчасно не стерилізувати кота, він може почати мітити територію та стати агресивнішим навіть до свого господаря, якого так обожнював у віці кошеняти. Що стосується кішок, то вони стають надто нав’язливими, починають постійно муркотіти, потребувати уваги, а також кликати самця дуже голосним нявканням.

Переваги стерилізації/кастрації

Кастрація кота та стерилізація самки змінюють гормональний фон в організмі тварини. Коти стають спокійнішими, здебільшого вони перестають мітити територію, а рівень їхньої агресії сильно спадає.

Щодо кішок, то надмірна прихильність або агресивна поведінка також знижуються.

Існують не тільки поведінкові, а й фізіологічні переваги стерилізації та кастрації. Операція зменшує ризик виникнення хвороб сечовидільної системи, яєчників та матки, включно з онкологією.

Коли потрібно проводити стерилізацію/кастрацію

Вік для кастрації кота ‒ це предмет для обговорень. Тут усе залежить від породи тварини, а також її унікальних особливостей. Найкращим варіантом є попередня консультація з ветеринаром. Але найчастіше спеціалісти радять проводити стерилізацію віком від 6 місяців, ще до того, як улюбленець досягне статевої зрілості.

Саме тому в’язка тварини має бути передбачена заздалегідь.

Як проводиться операція

Стерилізація або кастрація не є надто складними операціями. У котів вона відбувається простіше, ніж у кішок. Спочатку в організм тварини вводиться наркоз, після чого видаляються яєчка або яєчники.

Після анестезії та повернення додому варто стежити за поведінкою улюбленця. Підготуйте для нього спеціальне місце: обов’язково на підлозі. Не дозволяйте тварині стрибати та проявляти надмірну активність. Зазвичай коти повертаються до активного стану упродовж доби, а кішки ‒ упродовж 2–3 днів. Тварина може справити нужду під себе, але в цьому нічого страшного немає. Для цього попередньо підготуйте спеціальні пакетики або рушники.

Стерилізовані кішки схильні до ожиріння, тому після операції треба підібрати тварині нове харчування. Гарним варіантом стане Pro Plan Sterilised для дорослих котів, який розроблено спеціально під потреби кастрованих тварин.