Apple вдалося зірвати з Samsung корону глобального лідера продажів смартфонів за підсумками IV кварталу 2020 року, але за підсумками всього року яблучна компанія зайняла лише третє місце, поступившись Huawei. Незважаючи на трирічний застій на глобальному ринку смартфонів, на сайті ITech прогнозують його пожвавлення за рахунок бюджетних моделей для мереж 5G.

Новий лідер, колишня стагнація

Згідно з даними глобального моніторингу IDC, компанія Apple за підсумками IV кварталу 2020 р показала максимальні обсяги продажів смартфонів в кількості 73,8 млн. штук, зайнявши таким чином 20,0% глобального ринку і вперше за багато років змістивши з першого рядка традиційного лідера - компанію Samsung.

Останній раз щось схоже відбувалося на глобальному ринку смартфонів п'ять років тому, коли, згідно з даними Gartner, продажі смартфонів Samsung за IV квартал 2014 р знизилися до 73 млн. штук, в той час як продажі смартфонів Apple виросли відразу на 49% до 74,8 млн. штук.

У сумі за підсумками всього 2020 року Samsung змогла зберегти перше місце з обсягом поставок в 295,7 млн. ​​штук і часткою ринку 21,6%. Більш того, Apple з продажами 191,0 млн. смартфонів і часткою ринку 13,9% за підсумками 2020 року довелося задовольнятися лише третім місцем, поступившись другим китайської Huawei з продажами 240,6 млн. смартфонів і часткою ринку 17,6%.

За підсумками IV кварталу 2020 року постачальники відвантажили 368,8 млн. смартфонів. Це на 2,9% більше, ніж в попередньому кварталі, однак на 1,1% менше, ніж за аналогічний період попереднього року. Сумарні показники за весь 2020 рік продемонстрували зниження глобальних продажів до 1371,0 млн. смартфонів, що на 2,3% менше, ніж за 2019 рік.

На думку аналітиків IDC, мляві продажі смартфонів частково пов'язані зі слабким попитом в Китаї, де споживачі мають надії на швидку появу недорогих 5G-моделей на тлі збільшення покриття мереж 5G. 2020 став роком зниження глобальних продажів, навіть незважаючи на появу нового ринку 5G і поставки смартфонів з новими технологіями, включаючи складні моделі. Четвертий квартал 2020 року виявився успішним для деяких лідерів - таких як Apple, Xiaomi і OPPO, головним чином, за рахунок новинок, знизивши вплив слабких продажів в Китаї. Xiaomi і OPPO показали хороші результати в Індії і набирають обертів в Західній Європі - по аналогії з успіхом Huawei кілька років тому. Apple показала хороші результати на ринку США, де її ринкова частка в четвертому кварталі зросла на 50%.