Коли ви будуєте домашню теплицю, вам потрібна плівка для її покриття. Ну, хіба що це теплиця з твердих матеріалів, таких як скло або акрил. То що використовувати? Який найкращий матеріал для покриття теплиці? Як порахувати, скільки потрібно матеріалу? Сьогодні ми поринемо у світ парникових матеріалів.

Яку тепличну плівку мені використовувати?

При виборі плівки на сайті https://planetaplast.com/product/multilayer-films/ слід враховувати кілька факторів. Перш за все, варто звернути увагу на довговічність матеріалу, а також на товщину та справу з УФ та інфрачервоним випромінюванням.

Кліматичні умови

Для початку давайте врахуємо кліматичні умови в нашій країні. Це правда, що вони різняться, навіть суттєво, залежно від регіону. Але одне можна сказати точно. Зима та морози бувають у кожному її куточку. Ви не хочете щороку проходити одне і те ж і відбудовувати свою теплицю. Отже, матеріал повинен бути міцним і достатньо товстим, щоб вижити за умов, які тут панують.

Крім того, коли випадає сніг, він повинен легко зісковзнути з теплиці, щоб він не пошкодив покрив, поки він залишається. З іншого боку, у нас сонячні дні. І тут плівка не повинна бути занадто товстою. Вона повинна пропускати сонячні промені, щоб рослини могли рости. Ви вже бачите, що у нас є 2 дуже важливі параметри для початку. Товщина плівки та її ізоляційні можливості. Ну, давайте подивимось на наявні матеріали, якими ви можете покрити домашню теплицю.

Поліетилен

Це найдешевший і найпоширеніший тип плівки, яким можна покрити теплицю. Однак не купуйте найтоншу плівку:

  • дуже тонка - прослужить рік,
  • товщі навіть 3-5 років.

Інвестуйте у плівку, яка називається садивною або сільськогосподарською. Ми навіть маємо на ринку 4-сезонні садові плівки вагою 70 г / м2.

Однак є дуже важливий момент, коли мова заходить про використання цього типу поліетиленової плівки. Усередині теплиці буде збиратися водяна пара, яка потім буде конденсуватися на покритті з внутрішньої сторони теплиці. Це пов’язано з тим, що плівка не є паропроникною. На жаль, накопичені на плівці краплі води обмежують пропускання світла всередину. Однак, падаючи, вони можуть спричинити різні види хвороб, такі як борошниста роса, на рослинах.

Вибираючи плівку, зверніть увагу на те, чи має вона захист від конденсату. За бажанням ви можете розпорошити плівку всередині теплиці спеціальним препаратом або забезпечити достатню вентиляцію протягом дня, відкривши теплицю.

Інша справа при виборі поліетиленової плівки - це пропускання УФ-променів. Якщо ви використовуєте допомогу бджіл для запилення квітів, ваша плівка повинна пропускати ультрафіолетові промені. Це потрібно бджолам, щоб знайти квіти.