Всі фунгіциди по особливостям поширення можна поділити на контактні, локально-системні і системні. Придбати фунгіциди за вигідною ціною ви можете, пройшовши за посиланням https://urozhay.com.ua/funhitsydy!

Контактні препарати, потрапляючи на рослину, не проникають всередину, а діють на його поверхні. Вони захистять рослину від хвороби, але якщо вона вже заражена, лікувального ефекту не буде. Контактні препарати мають захисну дію і сильно залежать від погодних умов (дощі, сонячна активність), також вони не захищають відростаючи частини рослин, тому необхідно проводити повторні обробки. При роботі з контактними препаратами важливо і сама якість обробки: чим ретельніше вона проведена, тим ефективніша захисна дія препарату.

Локально-системні (в тому числі і трансламінарні) - такі препарати просочуються через кутикулу листа, але не переміщаються до інших частин рослини по судинній системі. Речовини трансламінарних препаратів здатні проникати в тканини і рухатися по міжклітинному просторі. Іноді препарати поєднують локально-системну і контактну функції.

Системні препарати ефективно проникають в тканини рослини по судинній системі, мають захисну і лікувальну дію. Ці препарати практично не залежать від погодних умов, надають лікувальний ефект, але асортимент їх невеликий. Основна частина системних речовин рухається акропетально.

Профілактичні препарати використовують для запобігання хвороби, до її наступленія.

За способом впливу на патогени фунгіциди поділяють на профілактичні та лікувальні.

Профілактичні препарати використовують для запобігання хвороби, до її настання. Як правило, їх дія контактна (не проникають всередину листа, залишаючись на поверхні). Ці препарати ефективні лише на початковій стадії розвитку інфекції, і якщо збудник уже потрапив в рослину, захисний засіб не зробить необхідного дії. Обробку таким фунгіцидом проводять перед можливим зараженням рослини спорами, до їх проростання. Якщо хвороба вже розвинулася, то препарат може лише зменшити рівень зараження непошкоджених частин цієї та інших, ще здорових, рослин.

Лікувальні препарати. Лікувальними називають речовини, які вже після проникнення збудника хвороби в організм пригнічують або припиняють його розвиток. Ці препарати є системними або локально-системними. Вони мають високу ефективність, менш залежні від якості обробки і опадів, але при недотриманні норм витрати та кількості обробок в сезон можливий ризик вироблення у грибних патогенів стійкості до препарату.