Курс євро або долара на вітчизняних просторах виступає як показник економічної ситуації в країні. Його обговорюють майже всі, і в разі чергової кризи, поспішають купувати тверду іноземну валюту. Залишається тільки визначити, де це можна зробити як найвигідніше, і не стати жертвою шахраїв.

Вибираємо установу для обміну валют

Станом на сьогодні зробити обмін іноземної валюти можна в банківській установі, на сайті спеціалізованого обмінника, наприклат тут https://obmin.zt.ua/, або у приватних осіб, на так званому, «чорному ринку». Кожен з варіантів має свої особливості, та умови співпраці:

  • Банки. Кожна така фінансова установа здійснює обмін валют о своєму відділенні, або філії. Щоб купити, чи продати долар, або євро, не потрібно бути клієнтом банку. Але запропонований фінансовою установою курс може виявитися менш вигідним, чим, наприклад, в обмінному пункті. Це пов’язано з тим, що курс тієї чи іншої валюти встановлюється виходячи з ситуації, яка панує на міжбанку.
  • Обмінники. Мережа обмінних пунктів дуже широка. У таких установ більше можливостей щодо встановлення курсу, тому, в порівнянні з банками, він набагато вигідніший. Головне — не переплутати легалізований пункт, з тіньовою установою.
  • Приватні особи. Купити чи продати євро, або іншу валюту у приватних осіб можна за оголошенням в мережі Інтернет. Такий спосіб — найнебезпечніший, і вразі шахрайських дій, навряд чи хтось зможе повернути втрачені кошти. Тому, якщо немає впевненості в тому, що операція буде здійснена безпечно, краще звернутися до відділення банку, чи обміннику.

Безпечний обмін

На даний момент, обмін валюти у спеціалізованих пунктах обміну є найзручнішим з усіх доступних варіантів. Зокрема, це стосується можливості слідкувати за змінами курсу в режимі онлайн, або за допомогою розсилок. Крім того, на сайті обмінника можна залишити заявку на продаж чи придбання валюти за фіксованою ціною.