Створити сад можна навіть на невеликій ділянці в 6 соток. Головне, правильно спланувати територію. Оптимальним буде класичний сад з деревами, посадженими рівними рядами. За ним буде дуже зручно доглядати. До того ж, територія в цьому випадку добре продувається і прекрасно освітлюється. Залишається тільки грамотно вибрати дерева для свого невеликого фруктового саду.

Пропозиції "Дім і Сад"

Купити саджанці сьогодні можна онлайн. Переходьте в каталог на domicad.com.ua, щоб ознайомитися з асортиментом плодових дерев. Товарний ряд тут постійно поповнюється новими позиціями.

Інтернет-магазин порадує адекватними цінами, вигідними умовами доставки та оплати. Слідкуйте на сайті за акціями, щоб купувати посадковий матеріал на найвигідніших умовах.

Що посадити?

Вибір плодових дерев робиться з урахуванням індивідуальних потреб садівника та його сім'ї. Зазвичай для невеликої ділянки набувають яблуні, груші, сливи, черешню, аличу, абрикоси. Враховуйте сполучуваність дерев між собою. Наприклад, сливу слід розміщувати далеко від яблунь, груш, абрикосів. Бажано заздалегідь зробити план з розташуванням кожної рослини. Пам'ятайте, що треба залишати місце навколо дерева з із запасом. Через пару років кожна рослина розростається і може почати заважати своїм сусідам.

Нюанси вибору саджанців

Постачальник - перше, на що звертають увагу покупці. Бажано віддавати перевагу авторитетним компаніям з хорошою репутацією.

Перевіряйте вік рослин. Найлегше приживаються молоді саджанці - їм простіше пристосуватися до умов саду. Важливий параметр - вік щеплення. Бажано, щоб воно було зроблено за 1,5-2 роки до висадки.

Далі порівняння саджанців проводиться за параметрами:

  • сорт;
  • стійкість до засухи, морозів, шкідників, хвороб;
  • характеристики плодів - розмір, форма, смак, колір;
  • оптимальний час посадки;
  • період дозрівання;
  • врожайність.

Потрібно провести візуальний огляд кореневої шийки, штамбу. Розвинене і цілісне коріння легше приживеться.

Звертайте увагу на стан кореневої системи. Дрібні коріння повинні бути густими і пишними. Якщо бічних відростків мало, то є ризик, що рослина не приживеться або буде хворіти.

Коли висаджувати саджанці?

Такі заходи проводяться навесні або восени. У першому випадку бажано вибрати період з середини квітня до травня. При осінній посадці оптимальним періодом буде кінець вересня-жовтень. В цьому випадку у саджанців буде час прижитися до наступу холодів.