Урожайність сільськогосподарських культур прямо залежить від родючості грунту, яка визначається природним рівнем розвитку грунтів, наявністю поживних речовин і багатьма іншими факторами. Строкатість родючості є причиною варіації врожайності вирощуваних культур на одній ділянці.
Дані про зміст органічної речовини, гранулометричний склад та кислотность ґрунтів дозволяють реалізувати диференційований підхід не тільки при внесенні мінеральних добрив, але також при посіві і механічній обробці грунту. Застосування подібних методів дозволяє вирівнювати родючість, отримуючи тим самим збільшення врожаю сільськогосподарських культур.
Замовити кондуктометрію грунту у Київі ви можете, пройшовши за посиланням https://agrotest.com/article/konduktometriya-elektroprovidnist/!
Електронні карти полів, на яких з прив'язкою до просторових координат вказані властивості ґрунтів, можуть використовуватися для аналізу та побудови технологічних карт, визначення норм висіву насіння, доз внесених добрив, засобів захисту рослин та вибору машин для обробки грунту. Збір даних можливий шляхом використання спеціальних мобільних агрегатів, стаціонарних систем контролю властивостей грунту і іншими методами.
Системи розширеного управління
Основними властивостями, які дозволяють своєчасно приймати рішення про виконання тих чи інших грунтообробних операцій, норм внесених добрив є щільність, гранулометричний склад, вологість і кислотність.
Щільність дозволяє судити про фізичну стиглості грунту для її механічної обробки. Даний показник вимірюють шляхом занурення в грунт металевого зонда і вимірювання опору його занурення.
Вимірювання електропровідності є одним з найбільш поширених методів, що дозволяють здійснювати складання електронних карт. З огляду на зміну гранулометричного складу грунтів відстань між частинками також змінюється. У зв'язку з цим спостерігається варіація об'ємної щільності і вміст вологи в одиниці об'єму ґрунту. Знання даних особливостей дозволяє шляхом вимірювання електропровідності судити про зміст вологи і солей в грунті, щільності та інших показниках.
Вивчення електропровідності можна вести двома основними способами: шляхом відбору ґрунтових проб і вимірів необхідних показників в лабораторних умовах, або шляхом вимірювання електропровідності ґрунту між двома зануреними в неї електродами в оперативному режимі. Сканери для визначення електропровідності можна розміщувати на мобільних агрегатах. Існують також технічні рішення, які передбачають установку датчиків і стаціонарний контроль за станом конкретної польової ділянки.