На початку нульових веб-дизайн та веб-розробка часто йшли нероздільно. Але технічно веб-дизайн - це підкатегорія веб-розробки, яка в першу чергу відноситься до видимої частини сайтів, онлайн-сервісів та додатків. ITEA, всеукраїнський освітній проект комплексної підготовки та розвитку спеціалістів IT-індустрії, пропонує курси дизайну (графічного дизайну UI/UX) у Львові https://lviv.itea.ua/courses-itea/design/.

Що ж таке веб-дизайн

Веб-дизайн – це проектування та візуалізація продуктів, їх макетів та прототипів. Сьогодні він не пов'язаний з кодом та включає декілька аспектів:
- візуалізація прототипу;
- проектування сайту або додатка;
- графічний дизайн;
- взаємодію з користувачем.
А професійний веб-дизайнер на додаток знає й розуміє основні принципи сайтостворення, розбирається у верстанні та маркетингу. Навчитися веб-дизайну з нуля можна на курсі Веб-дизайну від ITEA.

Чим займається веб-дизайнер

Веб-дизайнер завжди в курсі новітніх технологій, знає, куди рухається індустрія, має добрий естетичний смак й постійно його розвиває.

По-перше, веб-дизайнер - це проектувальник, інженер. Він продумує логіку сайту, проектує робочий прототип, тестує його, щоб той вийшов функціональним, і лише після цього "пожвавлює" графіку.

По-друге, дизайнер застосовує на практиці принципи юзабіліті, шанує стандарти, використовує анімацію, підбирає шрифти. Він також продумує, як користувач взаємодіятиме з сайтом, пояснює розташування елементів на сторінці та відстоює візуальні рішення перед клієнтом.

На відміну від графічного або UX/UI- дизайнера, веб-дизайнер поєднує функції менеджера та дизайнера. Робота веб-дизайнера складається з декількох етапів:
1. Зустріч з клієнтом і складання технічного завдання.
2. Обговорення рішень з командою.
3. Проектування логічної структури сайту.
4. Створення динамічного прототипу.
5. Отримання зворотного зв'язку від замовника.
6. Візуальне оформлення сайту: підбір шрифтів, колірної палітри, створення анімації, підбір зображень і ілюстрацій, верстання тексту.
7. Робочий макет сайту та його тестування.
8. Веб-розробка, запуск сайту і аналіз його роботи по метриках.

Де вчитися на веб-дизайнера

За запитом "веб-дизайнер" відкрито багато вакансій, з яких білша частина, - у сфері IT та диджитал. Попит є та продовжує рости.
Веб-дизайнер досить молода професія, отримати освіту по цій спеціальності в
українських ВНЗ складно. Тому хорошою ідеєю буде закінчити курси веб-дизайнера та почати нову успішну кар'єру.