Пиріг із соусом, сиром, м’ясом та овочами - хто б міг сподіватися, що такий банальний рецепт стане глобальним явищем? Піца іф - це кулінарний символ Італії, але ви можете їсти її в піцеріях та ресторанах по всьому світу.

Як усе починалося?

Вперше слово «піца» згадується в 10 столітті в Неаполі, який вважається батьківщиною цієї страви. Круглий пиріг із зеленню, сиром та рибою, з додаванням олії або сала, ставав дедалі популярнішим, особливо серед бідніших жителів Неаполя. Потрібні роки, щоб піца потрапила до вищого суспільства.

У 1889 році Неаполь відвідала королева Італії - Маргарита. На її честь придворний пекар приготував пиріг з добавками в кольорах італійського прапора. Так була створена піца «Маргарита», тобто найпростіша піца з помідорами, моцарелою та базиліком.

Від вулиці до королівського столу - піца зробила запаморочливу кар’єру! Незважаючи на це, класична італійська піца все ще дуже проста страва. Зазвичай італійці використовують три інгредієнти. Піца, наповнена начинками, є американським винаходом. Піца з Неаполя займає серед них особливе місце - вона входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО!

Піца «Бошно» – стандарт в домашній піцерії

Рецепт тіста для піци простий - потрібні лише:

  • вода,
  • олія,
  • дріжджі,
  • трохи солі та цукру
  • борошно.

Правильний вибір борошна може мати різницю між успіхом. Найкращий вибір - це пшеничне борошно, тонко подрібнене, без висівок, з високим вмістом клейковини - це надає тісту гнучкості. Борошно для піци робить тісто м’яким і ніжним всередині та хрустким зовні.

Інші види пшеничного борошна також чудово підходять для випікання піци - борошно пшеничне (тип 450), борошно пшеничне універсальне (тип 480) та борошно пшеничного хліба (тип 650). Ви можете відчути різницю головним чином під час замішування. Піца на «звичайному» пшеничному борошні має смак, який відрізняється від смаку, виготовленого із «спеціального» борошна, але вона також дуже смачна! Житнє борошно - шлях до «здоровішого» варіанту піци - тісто буде темнішим, але воно придбає неповторний смак.

Спеціально для піци - ваші улюблені спеції для начинки домашньої піци

Ви також можете приготувати безглютенове тісто для піци на основі іншого борошна, наприклад суміш рисового борошна та картопляного крохмалю. Піца, запечена з такою безглютеновою сумішшю, також матиме приємний смак, але вона не матиме структури, характерної для традиційної італійської піци. Цікавим рішенням, яке економить час і полегшує роботу, є готові основи для піци  - просто додайте улюблені інгредієнти і поставте в духовку!