Під енергоефективністю розуміють раціональність у використанні енергоресурсів. Паливно-енергетичні ресурси, що існують у країні, повинні використовуватися максимально ефективно, наскільки дозволяє розвиток техніки та технологій. Треба також більше приділяти уваги збереженню екології.
Для населення проблема енергоефективності стає все актуальнішою, бо витрати сімейного бюджету на комунальні послуги невблаганно зростають. Низька енергоефективність будівель призводить до втрат майже 47% тепла.

Шляхи підвищення енергоефективності

Кожен громадянин має можливість самотужки підвищити енергетичну ефективність власного житла. Заходи, спрямовані на енергозаощадження дозволяють поліпшити побутові умови та заощадити кошти на сплату комунальних послуг.
Корисні рекомендації, щодо шляхів підвищення енергоефективності осель розміщені
на сторінці ліцензованого українського постачальника електроенергії компанії «ЕНЕРГО ЗБУТ ТРАНС». Громадянам рекомендується:
- зосередити увагу на заощадженні ресурсів;
- утеплити приміщення;
- встановити облікові прилади;
- по можливості переходити до використання альтернативних енергетичних джерел та комунікаційних систем.

Щоб раціональніше використовувати газ, тепло, воду, електричну енергію, слід відмовитися від власних звичок, що ведуть до марнотратства. Треба слідкувати, щоб не горіло світло, коли в цьому немає потреби, щоб крани надійно перекривали воду, не дозволяючи по краплі вимивати кошти сімейного бюджету. За радіаторами слід встановити екрани, що відбивають тепло.

Утеплення приміщення можна почати з герметизації вікон, утеплення стиків відкривних конструкцій (дверей, кватирок). Бажано виконати теплоізоляцію даху та фундаменту, модернізувати функціонування вентиляційної системи, здійснити утеплення стін.

Важливим кроком являється встановлення в оселі приладів обліку, щоб сплачувати лише за ті ресурси, які були спожиті, а не покривати втрати зовнішніх мереж.

Все частіше люди проявляють зацікавленість до альтернативних джерел енергії. Населення відмовляється від дорого природно газу, встановлюючи твердопаливні котли. Цьому процесу сприяє державна програма кредитування. Стають популярнішими вітрогенератори.

Підвищення енергоефективності осель корисне громадянам і державі в цілому, бо сприяє зміцненню її енергетичної незалежності.