Поширення діджиталізації обґрунтовано веде бренд до обов’язкової онлайн комунікації зі споживачами. Та залишаються питання, про що говорити користувачам інтернету та чим відрізняється стратегія в digital?
Для початку визначимось із самим терміном. «Стратегія» - це спосіб вирішення бізнес-задач замовника за допомогою найбільш ефективних інструментів. А простіше, шлях до цілі, який будується на споживацьких інсайтах, дослідженнях та креативних рішеннях. В digital задачі не змінюються, проте враховуються особливості, обмеження та можливості цифрових каналів.
Стратегія в digital може бути глобальна, як база для всіх рекламних кампаній, так і оперативна, як спосіб досягти проміжних цілей. Оперативні стратегії застосовуються в залежності від етапів взаємодії з клієнтами:
- Пошук
- Повернення
- Утримання
- Залучення до активних дій
Кожному етапу – своя стратегія
Пошук. Головна задача – проінформувати про продукт. Тут велике значення має digital стратегія. Для цього етапу важливе велике охоплення аудиторії та частота показів, а також креатив, який зможе привернути увагу та здешевити ціну за клік.
Повернення. Після етапу знайомства з продуктом, споживач вирішує, порівнює та обирає. Щоб він обрав саме вас застосовуються додаткові інструменти – нагадування, підкреслення переваг. На цьому етапі вимірюється трафік на сайт, планується ремаркеитнг та е-мейл розсилки.
Утримання. Побудова лояльності прямо впливає на вірогідність повторної покупки або рекомендації. В digital застосовуються соціальні мережі та піар, форуми та е-мейл маркетинг. Важливою стратегією є створення якісного та корисного контенту, який дасть можливість споживачу ділитися цікавим (UGC) та бачити спільноту однодумців.
Залучення до дій або як ще називається call to action. Тут digital стратегія націлена на продажі. А по факту, має забезпечити споживачу максимально комфортний шлях до замовлення продукту чи послуги. Грає роль інтерфейс сайту, наявність мобільного додатку, кнопки швидкої покупки в соціальних мережах та в розсилці.
Релевантність=Ефективність
Можна залучати до інших активних дій – репостів, відгуків, участі в активностях бренду. Та спершу аналізуйте, чи потрібна вам та чи інша «залученість», як вона вплине на продажі та репутацію і чи варта своїх вкладень.
Нехай digital стратегія буде релевантною аудиторії та задачам. Тоді вона буде дійсно ефективною та довготривалою.