Клінкерна плитка відноситься до одних з найбільш поширених варіантів оздоблення фасадів. Матеріал представлений у великій різноманітності забарвлень, що дозволяє використовувати його для різних архітектурних рішень в оформленні будівель. Популярність клінкерної плитки пояснюється її високими експлуатаційними властивостями, мова про які піде нижче.

Області застосування

Клінкерна плитка для фасаду – це універсальний матеріал, який використовується для вирішення різних завдань будівництва. Але крім оформлення зовнішніх стін будівель, використовують цей матеріал в наступних сферах:

  • внутрішньому оздобленні. Випускається плитка з різною структурою поверхні, завдяки чому майстерно імітує різну натуральну сировину: камінь, дерево, цеглу. Ця особливість дозволяє застосовувати її для оздоблення камінів, фартухів, басейнів;
  • в ландшафтному дизайні. Нею оформляють сходинки, підлогу;
  • облицювання тротуарів, садових доріжок.

З огляду на настільки широкі області застосування, стає зрозуміло, що даний матеріал характеризується в першу чергу практичністю. Але і крім цього у нього є ще цілий ряд позитивних рис.

Експлуатаційні характеристики

Серед важливих властивостей, які визначають практичність клінкерної плитки, можна виділити наступні:

  • стійкість до вологи, УФ, морозу і різких перепадів температур;
  • вогнетривкість;
  • міцність;
  • гігієнічність;
  • екологічність.

Крім того, дане покриття не вимогливе до догляду в процесі використання. Клінкерна плитка легко миється звичайною водою (якщо це потрібно), не потребує фарбування.

Технології монтажу

Укладають клінкерну плитку 2-ма способами:

  • сухим;
  • мокрим.

У першому випадку не використовують клейовий розчин. Монтують матеріал на спеціальні панелі, а фіксація здійснюється за рахунок кріплень. Також у продажу є готові пластини з уже покладеною клінкерною плиткою, які відразу можна використовувати для оформлення об’єктів.

При «мокрому» монтажі будматеріал кріпиться на робочу поверхню за допомогою клею. При цьому кожна «цеглинка» фіксується окремо, в певному порядку. Перед роботою поверхню потрібно вирівняти, висушити і очистити, а якщо це стіна, то ще й утеплити.

Якщо говорити про складність, то «суха» технологія простіша в здійсненні, однак вимагає великих витрат. «Мокра» передбачає більше часу на виконання і скрупульозності, але при цьому вона доступніша, а кладка виходить надійнішою. На сьогоднішній день це найпопулярніший варіант монтажу клінкерної плитки. Але головне – довірити роботу спеціалісту, без навичок впоратися самотужки нелегко.