Траншеєкопачами називають спеціальні машини, призначені для створення траншей різної довжини та глибини. Механізми оснащені ріжучим пристроєм, який буває як роторного, так і ланцюгового типу. В першому випадку забезпечується висока продуктивність, а в другому - значна глибина траншей.
Прокладання трубопроводів, електроліній і різних комунікацій можливо двома видами техніки. Для широких ровів найчастіше застосовуються екскаватори, а ось вузьку траншею з акуратними стінками створюють за допомогою траншеєкопача. Його основний плюс у тому, що він високопродуктивний - може копати зі швидкістю 1 км на годину.
Екскаватори, наприклад, відрізняються великим функціоналом. Вони використовуються для розміщення опалубки, укладання труб і повного закривання канав. Залежно від того, які роботи планується проводити, слід вибирати відповідну техніку.
Різновиди траншеєкопачів
За габаритами такі машини діляться на:
-
Компактні механізми з ручним керуванням.
-
Знімне плужне та навісне обладнання.
-
Великі важковаговики.
Якщо планується широкий фронт робіт, слід використовувати автономний траншеєкопач, що пересувається на гусеницях або колесах.
Машини мають таку конструкцію:
-
пристрій для різання;
-
тягач;
-
транспортер грунту;
-
підйомно-спусковий механізм.
Самохідні машини бувають ланцюговими або роторними. Варто відзначити, що додатковим обладнанням виступають фрези, задні спецлопати, плуг вібраційний, а також укладач кабелю і планувач місцевості.
Барове обладнання
Напрямна рама є основним робочим блоком на таких установках. За нею пересувається замкнутий ланцюг. Подібні машини бувають як однорядними, так і дворядними. Ланцюг оснащений спеціальними кулаками з невеликими відкосостворювачами, які фіксують ковші.
Особливості ланцюгового обладнання:
-
ширина траншей починається з 14 см;
-
максимальна глибина - 8 м;
-
обсяг ковша варіюється від 20 до 150 літрів;
-
швидкість риття на годину - 500 м;
-
продуктивність досягає 270 кубічних метрів за годину;
-
може створити контур у вигляді прямокутника або трапеції.
Коли працює траншеєкопач, ланцюг переміщається в сторону тягача, а потім проходить навколо рами. Спочатку задається необхідна глибина траншеї, а потім починається транспортування витягується грунту.
Роторні машини
У таких установках ріжучим елементом виступає спеціальний диск, який оснащений скребками та міцними зубами. Подібне обладнання є максимально продуктивною. З його допомогою можна викопати 600 кубометрів землі за одну годину, при цьому швидкість проходу становитиме 1 км / год.
Серед недоліків такого траншеєкопача слід виділити невелику глибину риття - не більше трьох метрів. Ширина канави може варіюватися у межах 0,8-2,5 м.
Чим відрізняються гусениці від коліс?
Колісні агрегати хороші тим, що у них відзначаються велика швидкість роботи та хороша маневреність. З гусеницями можна отримати більше можливостей, оскільки вони мають гнучку раму, є досить потужними та відмінно чіпляються за грунт. Крім того, гусеничні машини можуть працювати під нахилом і ставати вертикально. Для більшої зручності раму можна змістити поперечно, щоб легше було рити канаву вздовж автомагістралі.
Де застосовуються траншеєкопачі
Варто відзначити, що це багатофункціональне обладнання, яке використовується для багатьох видів будівельних робіт:
-
Копання котлованів і формування їх рівних стінок.
-
Розпушування грунту.
-
Створення довгих фундаментів стрічкового типу.
-
Виконання дренажу.
-
Розробка різних гірських порід.
Таку техніку від компанії Енерпроф рекомендується купувати в тому випадку, коли плануються масштабні роботи. При невеликому приватному будівництві можна обійтися більш дрібним і не таким дорогим обладнанням.