Фотовольтаїка в даний час є одним з найбільш динамічно розвиваються методів отримання енергії в Україні. Це ні для кого не повинно стати несподіванкою - домашні сонячні електростанції «під ключ» дозволяють значною мірою стати незалежними від електропостачання від зовнішніх джерел, а отже - заощадити на рахунках.
Все більше компаній і приватних осіб вибирають фотоелектрику. Однак перш ніж зважитися на встановлення сонячних панелей, варто ознайомитися з цією темою і розглянути деякі ключові рішення. Це дозволить вам уникнути багатьох дорогих помилок і зробить систему, яку ви оберете, найкращою для ваших потреб.
Як працюють фотоелектричні панелі?
Поновлювані джерела енергії та їх експлуатація - тема, яка повільно проростає у свідомості українців. Недарма, вирішивши встановити систему, часто не знаємо, з чого почати. Зазвичай перевіряємо описи виробників і читаємо думки на інтернет-форумах.
З чого почати? Найкраще зрозуміти, як це все працює. Кожна фотоелектрична панель складається з декількох десятків окремих кремнієвих комірок. Генерувати енергію можна завдяки властивостям кремнію, який дозволяє електриці текти через сонячні промені. Щоб досягти цього ефекту в набагато більшому масштабі, необхідно об'єднати вищезгадані комірки в інтегровані модулі, які в кінцевому підсумку утворюють всю панель. Вона належним чином захищена та обрамлена в алюмінієву рамку з кабелями.
Завдяки цій структурі фотоелектричні панелі більш ефективні та стійкі до корозії та погодних умов. Варто зазначити, що більшість панелей, доступних на ринку, можуть працювати як під прямим сонячним промінням, так і при розсіяному світлі.
З чого складається фотоелектрична система?
Ваша домашня сонячна електростанція, тобто фотоелектрична система, - це не тільки панелі, вона включає кілька додаткових компонентів. До них належать, серед іншого:
- модуль,
- фотоелектричний інвертор,
- контролер напруги,
- індикатори даних,
- двонаправлений вимірювальний прилад,
- система кріплення.
Вибір, тип та кількість цих компонентів змінюються залежно від обраного режиму роботи модулів та їх джерела живлення. Зважаючи на складність всієї структури, варто замовити збірку спеціалізованим компаніям, які підберуть оптимальний варіант для вас.
Сонячна електростанція - ціна та рентабельність
Все більше і більше говориться про прибутковість відновлюваних джерел енергії, включаючи фотоелектрику. Це, безсумнівно, довгострокова інвестиція. Наявність власної сонячної електростанції зменшує кількість рахунків за електроенергію.
А які ціни на фотоелектричні панелі? Ця сума залежить від багатьох факторів. Перш за все, на вартість фотоелектричної системи впливає потужність установки, підбір компонентів та складність поверхні. Витрати також включають додаткові компоненти, такі як інвертор (приблизно 20% від вартості монтажу), кабелі та конструкції, а також ціна установки (приблизно 15% від вартості). Кінцева вартість всієї установки - кілька десятків тисяч гривень. Для пересічного користувача це не мала сума, але слід пам’ятати, що це інвестиція, яка окупається через кілька років і дозволяє заощадити великі суми в майбутньому.