Навіть якщо доглядати за зубами з народження, більшість із нас не буде насолоджуватися бездоганною, цілком природною посмішкою до кінця життя. З часом зуби псуються, руйнуються, емаль зазнає стирання, на її поверхні з’являються невеликі подряпини. Зуби природним чином втрачають свій білосніжний колір. Вініри, яких обирає все більше українців - це один із способів зробити вашу посмішку бездоганною знову менш інвазивним способом.

Що таке вініри та як вони виготовляються?

Клієнти клініки Симметрика все частіше звертаються до стоматологів із запитанням «що таке вініри?». Ці тонкі пластини зазвичай виготовляються з фарфору товщиною не більше 1 мм, який прикріплюється до зовнішньої (лицьової) сторони зубів, щоб приховати їх недосконалості.

Які основні показання до встановлення вінірів?

Вініри на зуби надягають у разі будь-яких зубних дефектів, які, на думку пацієнтів, виглядають непривабливо, знижують їх психологічний комфорт через втрату ідеальної білосніжної посмішки.

Популярні показання до виготовлення вінірів різними способами включають знебарвлення зубів. Слід зазначити, серед іншого, надлишок фтору, використання пломб на передніх зубах, які помітні, та всі інші фактори, що впливають на нерівномірний або різний колір зубів.

Переваги вінірів - це насамперед білосніжний колір, а також рівномірні розміри. З цієї причини, у разі видимих ​​пошкоджень або сколів зубів можна легко використовувати вініри, що маскують цю недосконалість. Чи варто їх використовувати, коли є занадто широка щілина між зубами? Звичайно, вініри чудово вирішать цю проблему.

Види вінірів

Завдяки матеріалу, з якого вони виготовлені, виділяють не менше чотирьох типів вінірів:

Порцелянові - найпопулярніший тип. Для них характерна висока твердість і, в той же час, гнучкість. Вони дуже міцні і повністю стійкі до знебарвлення внаслідок зубного каменю та інших відкладень, тому їх часто використовують для передніх зубів.

Акрилові - набагато важчі, менш гнучкі та, крім того, відносно нестабільні, використовуються швидше як тимчасове рішення перед тим, як зробити правильні вініри. При цьому їх ціна значно нижча.

Композитні - виготовляються з двох матеріалів, один з яких відповідає за твердість, а другий за гнучкість. Ці вініри досить міцні, але завдяки рівномірному забарвленню виглядають досить неприродно. Крім того, вони знебарвлюються досить швидко, саме тому не є найкращим рішенням.

Керамічні - гарантують природний вигляд ваших зубів. Вони характеризуються високою міцністю, але і високою ціною.