Для створення комфортного мікроклімату в приміщенні необхідно встановити вентиляційну систему. Припливною вентиляцією називають систему, яка подає свіже повітря ззовні в приміщення.
Припливна вентиляція налічує декілька підвидів. За наявність припливних каналів поділяється:
- безканальна, де подача свіжого повітря відбувається через проходження через отвір в стіні чи у вікні;
- канальна, де свіже повітря подається через систему повітропроводів.
- За конструкцією поділяється:
- збірна система, елементи якої з’єднані між собою повітропроводами;
- моноблочна система, де усі елементи вентсистеми об’єднані в один блок.
- За місцем подачі повітря:
- загальнообмінна, де повітря рівномірно розподіляється по приміщенню;
- місцева, де повітря подається у певну зону приміщення.
За способом циркуляції повітря:
- природна циркуляція повітря, де повітряна маса рухається за допомогою різниці температур зовнішнього та внутрішнього повітря ( тисків, вітряних сил);
- механічна циркуляція повітря, де циркуляція повітря здійснюється за допомогою роботи вентилятора.
Основні елементи припливної системи вентиляції
Система вентиляції приватного будинку включає в різноманітне обладнання та елементи, які забезпечують безперебійну роботу системи.
До основних елементів системи вентиляції відносять:
- мережу повітропроводів;
- повітронагрівники;
- повітрозабірні пристрої;
- вентилятори;
- фільтри;
- припливні камери;
- повітророздаючі решітки.
Коли монтують систему припливної вентиляції, повітрозабірну решітку встановлюють таким чином, щоб вона розташовувались у незапиленій зоні. Решітку встановлюють, щоб у припливну камеру не потрапляли різні механічні забруднення. Щоб очищувати припливне повітря від пилюки та інших забруднень встановлюють фільтри.
Щоб спростити монтаж вентиляційної системи використовують припливні установки, де усе основне обладнання вентсистеми зосереджене в одному корпусі.
За теплоносієм припливні установки поділяються на:
- з водяним калорифером;
- з електричним калорифером.
- за конструкцією:
- вертикального монтажу;
- горизонтального монтажу;
- універсальні.
Припливна установка з електричним калорифером створює необхідні мікрокліматичні умови у приміщенні. Такі установи оснащенні різними корисними функціями. Робота такої установки створює відносно не великий шум, автоматично підтримує температурний режим у кімнатах за допомогою системи автоматизації. Сучасні установки можуть оснащуватись пультом управління, дисплеєм керування, регулятором потужності калорифера та іншими корисними функціями, які покращують експлуатацію системи.
Припливні вентустановки з водяним калорифером широко застосовуються в житлових та громадських будинках, де ж можливість підключення до системи теплопостачання. Продуктивність таких установок різноманітна, і може сягати до 20000 м3/год. Як і установки з електричним калорифером ці також комплектуються додатковим функціоналом.
Індивідуальні припливні установки. Такі установки призначені для подачі повітря в окреме приміщення. Процес монтажу цих установок не викликає ніяких труднощів. Головним недоліком таких установок є робочий шум, який створює при роботі установка.
Отже, механічна припливна система вентиляції являється хорошим варіантом для забезпечення комфортних повітряних умов у приміщенні.