Зростаючий інтерес до пічного палива, викликаний двома факторами. По-перше, це пов'язано з широким застосуванням систем автономного опалення, які працюють на рідкому паливі, які відмінно зарекомендували себе для обігріву житлових і промислових приміщень при відсутності технічної можливості підключення до магістрального газу.

Паливні та дизельні масла на https://ecointel.com.ua/ru/pechnoe-toplivo є одним з найбільш часто використовуваних рідких видів палива. Виробництво таких речовин вимагає переробки сирої нафти. Результатом цього процесу є утворення декількох більш легких фракцій, які включають бензин і дизельне паливо.

Як створюється мазут?

Сира нафта є викопним продуктом, для якого потрібні мільйони років рослинної сировини і останків тварин. Ці процеси відбуваються в умовах високих температур і тиску, в середовищі, де відбулося значне накопичення такого сміття. Зазвичай це дно водойм, які в результаті ерозійних процесів були засипані кам'яним матеріалом. Анаеробні бактерії відіграють важливу роль в багатостадійному процесі видобутку нафти. Їх робота викликає утворення сірководню та ізоляцію палуби сміття від кисню. Результатом мільйонів років такої діяльності є утворення рідкої кам'яної нафти, тобто нафти. Цей унікальний викопний продукт є цінним джерелом бензину, гасу, мастильних масел і парафіну. Його фракція також виробляє дизельні та опалювальні масла.

Переробка нафти

Натуральне масло являє собою коричневу рідину з щільністю 0,79-0,96 г / см3, яка не розчиняється у воді. Він складається в основному з:

  • насичені парафінові вуглеводні,
  • олеїнової вуглеводні,
  • ароматичні вуглеводні,
  • насичені циклічні вуглеводні.

Окремі вуглеводневі групи використовуються для виробництва різних продуктів в процесі, званому фракційної перегонкою. Це здійснюється на нафтопереробному заводі в спеціальних трубчастих печах і в ректифікаційної колоні. Нагріту олію в цій колоні охолоджується. В результаті більш легкі вуглеводні випаровуються і піднімаються вгору, де вони конденсуються. У нижніх зонах ректифікаційної колони є полки, на яких конденсуються важчі вуглеводні.

Часто говорять, що мазут є важкою нафтову фракцію. Це означає, що він включає в себе найменш летючі вуглеводні і, отже, найменш придатний для згоряння в двигунах. Незважаючи на це, суміш цих хімічних сполук володіє легкозаймистими властивостями і тому добре працює в якості палива для опалення. Однак це не найважча нафтова фракція. Мазут проводиться при температурі близько 350 градусів за Цельсієм, тоді як при температурі 350-500 градусів за Цельсієм утворюється мастило, а при температурі вище 500 градусів за Цельсієм - мазут.

Мазут не є продуктом з однаковими параметрами, оскільки він може мати різний склад і щільність. З цієї причини він ділиться на:

  • легкий - з щільністю 0,82-0,85 г / см3,
  • середній - з щільністю 0,85-0,89 г / см3,
  • важкий - з щільністю> 0,89 г / см3.

Важкий мазут також містить більше сірки, ніж інші (до 1%). Типові властивості, які визначають придатність і призначення нагрівальних масел, включають такі характеристики, як теплотворна здатність, тобто кількість тепла, що виділяється при згорянні, щільність, в'язкість, температура спалаху, зміст води, сірка і домішки. Типове легке опалювальне масло повинно мати теплотворну здатність 41500-42600 кДж / кг.