Дизайн, інкрустація і тип металу — основні моменти, на які звертають увагу дівчата, вибираючи сережки. Хоча це абсолютно правильно, є ще одна річ, про яку завжди потрібно пам'ятати — тип застібки. Від нього безпосередньо залежить дизайн, наприклад, всі прикраси на петельках візуально і фізично легше, ніж ті які тримає італійська кліпса, а переконатися в цьому можна подивившись каталог сережок, наприклад, тут.
Застібки для сережок: види і їх особливості
Англійська або французька, пусет або гачок — всього існує 7 базових варіантів у кожного з яких свої особливості. Одні з них більш надійні, інші — зручніші, а треті по-справжньому незвичайні. Приклад оригінального кріплення — сережки-протяжки, без замка як такого. Вони складаються з довгого ланцюжка: з одного боку він закінчується дизайнерським елементом, як у сережці-цвяшку, а з іншого вузькою заглушкою, яка виконує роль "голки", потрібної, щоб протягнути прикрасу через прокол у вусі.
Ще одна окрема категорія замків відома тим хто любить носити сережки "конго". Вони з'єднуються там, де розташований вузький штифт на шарнірі та застібка у вигляді порожнини в кільці. У багатьох моделях таких сережок, після того, як вони одягнені у вуха, місце, де знаходиться замок зовсім непомітно. В інших тонка частина займає певний відсоток окружності.
Конго і протяжки — сережки не на кожен день. Це помітні та часто масивні прикраси незвичайної форми, тому, хоча вони самі і їх застібки не назвеш найзручнішими, вони досить надійні для того, щоб в них можна було, наприклад, танцювати. Для ювелірних виробів які хочеться носити кожен день, або на ділові зустрічі та світські заходи краще вибрати один з трьох класичних типів замків:
-
Англійський. У прокол вставляється прямий штифт з невеликою виїмкою, за яку буде триматися друга частина застібки (дужка охоплює мочку знизу і ззаду).
-
Французький. У таких сережках інкрустація і закріплювальний елемент знаходиться нижче мочки. У вухо протягується вигнута петля, яка закріплюється за гачок. Існує також спрощений різновид французького замку, без фіксатора.
-
Італійський. Схожий на англійський, але більш витончений. Задня частина застібки схожа на фіксатор кліпси та регулюється, щільно, але м'яко притискаючи сережку до мочки.
Сережки-пусети або гвоздики теж бувають різними. Заглушка замку може замикатися внаслідок своєї форми з невеликими "вушками" або особливостей штифта (виїмки), а також накручуватися на різьбу. Останній варіант вважається найбільш надійним способом кріплення. Навіть для того, щоб цілеспрямовано зняти такі сережки знадобитися не менше 10 секунд, тому втратити їх випадково просто неможливо. Недолік цвяхів з різьбленням — товстий штифт. Тим, хто довго носив біжутерію на тонких гачках, може бути некомфортно одягати прикрасу з великим діаметром.
У якості висновку можна сказати, що краще приміряти сережки, перед тим як купувати їх, або обирати перевірений раніше тип застібки.