В останні роки в Україні розвивається практика вирощування соняшнику як пожнивної культури. Дана практика пов'язана з бажанням отримати додатковий прибуток, а також є виробничою необхідністю в умовах «весняного» збирання просапних або пересіву озимих. Нижче ми розглянемо ситуації, коли вирощування соняшнику в післяжнивних посівах не тільки виправдано, але й вигідно.

Питання про необхідність пересіву пошкоджених посівів актуальне щороку. Ранньою весною це пов'язано з пересівом озимих культур. У більш пізні терміни – з несприятливими погодними явищами, такими як град або ураганний вітер, а також весняним прибиранням просапних культур.

Саме тому сільгоспвиробники вибирають просапні культури з коротким терміном вегетації, щоб встигнути здійснити посівну, та зібрати врожай наступної осені. Соняшник має дві основні переваги:

- ціна врожаю є найвищою серед доступних для пересіву культур;

- існує можливість здійснити десикацію, щоб швидше приступити до збирання, пересівання озимих.

Заплануйте десикацію

Десикація пожнивних посівів соняшнику є ефективним прийомом, особливо в умовах підвищених показників вологи. Крім цього, її застосування вирішує проблему знищення бур'янів у посівах, й скорочує потенційний запас насіння бур'янів у землі. Десикація має важливе агротехнічне значення, адже використання цього прийому перед прибиранням, дозволяє істотно знизити ймовірність розвитку хвороб, зберегти весь отриманий врожай та достойний прибуток. За допомогою десикації вдається контролювати розвиток таких небезпечних захворювань олійних культур, як біла та сіра гнилі, фомопсису та ряду інших захворювань соняшника, які можуть серйозно вплинути на якість врожаю.

LNZ hub

На тогорічному заході, який ми проводили не вперше, було три поля: на основній локації були силосні та зернові гібриди кукурудзи Universeed, в порівнянні із відомими брендами інших компаній, різні системи захисту DEFENDA, проводились досліди з густотою посіву; поле соняшнику, на якому застосовувались різні системи захисту від бренду DEFENDA, та виробничий посів кукурудзи з міжряддям 50 см та внесенням рідких комплексних добрив.

Кожен представлений дослідницький полігон LNZ hub був особливим, а технологія вирощування використовувалась одна, вона є типовою для черкаського регіону. Завдяки сприятливим ґрунтово-кліматичним умовам регіону можна було продемонструвати весь діапазон груп стиглості гібридів кукурудзи