Сьогодні практично не залишилося організацій, які так чи інакше не займалася би збором інформації про існуючих або потенційних клієнтів. Компанії, банки, соціальні мережі та пошуковики активно збирають інформацію про своїх користувачів-щоб з її допомогою розширювати аудиторію і краще продавати свої послуги.
Якщо вас цікавить актуальна інформація прокожну компанію та підприємця в Україні, то вам варто звернутися за допомогою в базу даних Vkursi, яка надасть всю інформацію в зручному для вас та навіть проаналізованому вигляді.
Аналіз bigdata стає одним з найбільш затребуваних інструментів для пошуку і вивчення аудиторії, а також підвищення її лояльності. За оцінкою міжнародної дослідницької компанії IDC, до кінця цього року на роботу з великими даними користувача компанії по всьому світу витратять близько $ 189 млрд.
Користувачам, які виявляються об'єктами чужих бізнес-інтересів, все складніше зберегти інформацію про себе в секреті. Користуючись інтернетом, додатками або послугами мобільних операторів, вони залишають безліч «цифрових слідів».
Соціальні мережі та пошуковики
У десятку найпопулярніших сайтів у світі за версією Alexa входять три пошукові системи і дві соціальні мережі: Google, Baidu, Yahoo, Facebook і Youtube. Пошуковики і соцмережі в основному заробляють на рекламі. Щоб ефективно управляти рекламним трафіком, компанії сегментують аудиторію за максимально можливої кількості показників: від віку і місця проживання до звичок, інтересів і способу життя користувачів.
Для цього компанії і збирають персональні дані; які саме і для яких цілей — користувач дізнається при першому контакті з будь-яким з сервісів пошукової системи або соцмережею. При реєстрації в подібних сервісах необхідно прочитати і схвалити їх політику конфіденційності.
Згоду з політикою конфіденційності — обов'язкова умова взаємодії сайту і користувача. Прийняття правил може спростити роботу в мережі, однак при цьому варто забути про анонімності: сучасні системи збору інформації здатні за кілька секунд скласти «цифровий портрет» користувача.
Більш того, пошуковики залишають за собою право збирати інформацію навіть про тих користувачів, які не хочуть заводити аккаунт в їх системі. Ці дані витягуються за допомогою інструментів, вбудованих в браузери — наприклад, за допомогою файлів cookie. Вони також дозволяють з великою часткою точності сегментувати аудиторію і надалі ідентифікувати користувачів. Таким же чином пошуковики збирають дані, синхронізуючись з мобільними пристроями.
Однак варто відзначити, що не тільки пошуковики і соціальні мережі пильно стежать за своїми відвідувачами.Інформацію про користувачів збирає переважна більшість сайтів в інтернеті. Залежно від специфіки сайтів характер зібраної інформації може відрізнятися.