З допомогою інтернет-технологій можна спілкуватися з людьми по всьому світу в будь-який час. Веб-семінар / вебінар — це презентація, лекція, семінар або семінар, проведений через Інтернет з використанням програмного забезпечення для відеоконференцій. Під час якого хост використовує конференц-обладнання та мультимедіа для інтерактивного підключення до глядачів або слухачів, включаючи голосовий зв'язок, живе або попередньо записане відео, онлайн-презентації, демонстрації продуктів, текстові чати і багато іншого.

Враховуючи складність розміщення всіх студентів, які хочуть відвідувати онлайн-заняття, багато установи починають шукати професійне програмне забезпечення для вебінарів, яке допомагає їм проводити заняття в Інтернеті, оскільки вебінари для вихователів мають багато переваг у порівнянні з фізичним режимом навчання, коли справа доходить до вчити і вчитися.

Переваги вебінарів

По суті, вебінари для онлайн-освіти мають 6 істотних переваг:

  • Гнучкість. Вебінари дозволяють студентам отримувати доступ до навчальних матеріалів в будь-якому місці в будь-який час, що є цікавою новиною для тих, хто не має часу або має доступ до навчальних матеріалів.
  • Більше полів для вибору. Студенти, що навчаються через вебінари, можуть вибрати навіть ті програми, які вони не могли б отримати з-за обмежень по відстані. Тепер студенти можуть пройти програми навчання на різних континентах по всьому світу.

  • Наявність розкладу навчання. Графіки навчання в класах, пропонованих на кампусі, звичайно жорсткі і не дають студентам великої гнучкості. Вебінари дозволили учням зробити паузу між уроками та почати заново в будь-який час за власним вибором.
  • Економічно ефективним. Студенти, які використовують вебінари для навчання, вважають його більш дешевим, оскільки витрати на проїзд та інші витрати, які потрібні при навчанні на кампусі, виключаються. Книги, які потрібні для традиційних занять, можуть не знадобитися в тому випадку, якщо учні використовують вебінари.
  • Інтерактивність. Вчителі стають більш доступними в Інтернеті, а учням зручніше спілкуватися з вчителями через чати та обговорення в групах новин, а не при особистому спілкуванні. Це пов'язано з тим, що вебінари ставлять всіх учасників в рівне становище для участі у віртуальному класі.

  • Краще розуміння змісту. Згідно з дослідженням, «в середньому, учні в умовах онлайн-навчання показали кращі результати, ніж ті, хто отримує індивідуальне навчання». Департамент освіти виявив, що учні, які відвідують онлайн-класи, працюють краще, ніж ті, хто використовує класичний метод навчання.

На сьогоднішньому ринку праці вебінари також допомагають співробітникам бути більш конкурентоспроможними, отримуючи освіту через Інтернет без необхідності звільнятися.