Ще в 2018 році Президент Петро Порошенко дав доручення подвоїти темпи дорожнього будівництва. Як оцінюють аналітики, для виконання цього плану необхідно щорічно вводити в експлуатацію 700-1000 км державних трас.  Загальна протяжність вітчизняних доріг на сьогоднішній день становить 350 тис. км.

Група компаній автострада займається виготовленням асфальтобетонних сумішей, які дозволяють будувати дорожнє покриття високої якості.

На думку експертів, причина неякісного дорожнього покриття в більшості регіонів криється в недостатньому фінансуванні. Так, деякі європейські країни і США виділяють на дорожню галузь 3-4 % ВВП. У Україні ж цей показник незрівнянно менше. Однак навіть незважаючи на кризу, дорожнє будівництво – одна з небагатьох сфер, якої не торкнулося урізання бюджету.  За словами глави Укравтодору Марата Тураєва, бюджет агентства в 2018 році на 20 % вище торішнього. А з допомогою групи компаній Автострада будівництво дорожнього покриття проводиться швидкими темпами.

Довговічне дорожнє покриття залежить від цілого комплексу причин. Матеріали, технології, підготовка земельного полотна, кваліфікація будівельників – все це прямим чином позначається на якості дороги. При цьому важливо пам'ятати, що Україна – унікальна країна, кожен регіон якою володіє індивідуальними кліматичними і ландшафтними особливостями; відрізняється щільністю населення і, звичайно ж, інтенсивністю руху. При проектуванні, будівництві і ремонті дорожньої мережі всі ці фактори необхідно брати до уваги, враховуючи при цьому наявність тих або інших матеріалів для дорожнього одягу в регіоні. Адже вартість останньої, за деякими оцінками, становить 60-70 % від вартості будівництва всього об'єкта. Саме правильно підібрані компоненти забезпечують довговічність дороги і визначають рівень безпеки руху.

Основна задача, яка стоїть зараз на шляху розвитку вітчизняної дорожньої галузі, – створити умови, за яких будівництво якісних доріг з великим безремонтним терміном експлуатації стане вигідним для всіх. Безумовно, в цьому питанні особливе значення має відмова від застарілих матеріалів і перехід на новий щабель розвитку, для якої характерне застосування інноваційних технологій і рішень. Всупереч стійкій думці, інновації в будівництві можуть бути економічно виправданими. Адже нові матеріали значно продовжують термін служби дорожнього полотна, позбавляючи регіони від необхідності частих і дорогих ремонтів. Окремої уваги в даному випадку заслуговують горні області і регіони зі складними кліматичними умовами, для яких характерно сезонне промерзання грунтів.

Будівництво дороги в таких регіонах ускладнюється змінами земляного полотна, які неминуче тягне за собою укладання асфальтобетонного покриття. Найбільш часто зустрічається вид деформації в таких областях – пучение, воно відбувається через розширення і переміщення води в мерзлотні шари грунту з теплих. Крім того, зміна руху підземних вод може призвести до їх прориву на поверхню.