Якщо Ви плануєте почати грати в баскетбол, дуже важливо знайти зручні та доречні кросівки. Ваші черевики роблять більше, ніж захищають ноги – вони забезпечують підтримку всіх суглобів і м'язів ніг і навіть підтримують спину. Наявність високоякісного взуття є надзвичайно важливою для того, щоб зробити гру більш продуктивною, а відновлення – більш швидким.

Баскетбольні кросівки класифікуються в залежності від висоти верхньої частини взуття, а також пристосованості до гри на відкритому чи закритому корті.

Низька посадка – для розігруючих захисників

Низькі баскетбольні кросівки мають вигляд стандартного спортивного взуття, але вони адаптовані для швидкого бігу і різких маневрів на корті. Вони не забезпечують значної підтримки гомілковостопного суглобу і гомілок.

Це взуття гарантує гнучкість, маневреність, спритність та чіткість рухів. Таке взуття найкраще підходить для розігруючих захисників, які мають швидко пересуватися по полю. Завдяки малому розміру вони також мають найменшу масу.

Jordan Super.Fly 2017 Low

Jordan Super.Fly 2017 Low гарний варіант завдяки зчепленню, що виникає між підошвою та поверхнею корту. Їх можна порівняти з іншою високоякісною моделлю від Найк - Hyperdunk 2017. Також в цій моделі використовується вдосконалена піна React, що гарантує суттєву амортизацію.

Adidas Harden Vol. 1

Високоякісні матеріали, зручна амортизація, надійне зчеплення та підтримка зводу стопи роблять дану модель найбільш відповідною для захисників, яким потрібні мобільність та рівновага. Але більш потужні гравці також будуть почуватися комфортно в даній моделі. Окрім того, Adidas Harden Vol. 1 може використовуватися для повсякденного носіння, адже має стриманий дизайн.

Under Armour Curry 6

Модель Under Armour Curry 6 є одним із фаворитів 2019 року, але дещо поступається по якості амортизації конкурентам із Nike Zoom або Adidas Boost. Кросівки добре підтримують ногу під час динамічної гри, гарантують міцне зчеплення з полем и поглинання ударів завдяки прокладці HOVR. Перевагою кросівок є можливість комфортної гри навіть на запорошеному пилом полі.

Середня посадка – для свінгменів та легких форвардів

Середня посадка – найкращий варіант для гравців, які все ще мають пересуватися досить швидко по полю, але також робити кидки із середньої і далекої дистанції. Mid-tops – це гарний баланс між гнучкістю та підтримкою суглоба. Іноді захисники обирають таке взуття для кращого захисту гомілковостопного суглобу.

Nike Air Precision II

Nike Air Precision II – чудовий вибір для тих, хто цінує продуктивність на корті та гарний дизайн. Як і попередня версія, Air Precision II стали вдалою моделлю, яку порівнюють з такими відомими моделями Найк, як Jordan CP3.11 та Air Jordan 33.

Under Armour Torch

Under Armour Torch – бюджетна модель, яка підносить багато приємних сюрпризів на корті. Матеріали, із яких зроблене взуття, однозначно не відносяться до категорії дешевих. Серед них спеціальна сітка, яка дихає, додаткові панелі на боковій основі. Конструкція підошви гарантує зчеплення з кортом і адекватну амортизацію.

Висока посадка – для важких форвардів та центрових гравців

Висока посадка – це оптимальний варіант для форвардів та «центрових». Потужні гравці постійно стрибають, борються з суперниками та маневрують біля кільця, намагаючись закинути м’яч. Незважаючи на більшу вагу в порівнянні із середньою та низькою посадкою, це взуття гарантує максимальний захист від ударів, вивихів суглобів. Купити баскетбольні кросівки такого типу можна практично в будь-якому магазині спортивного взуття.

Nike LeBron 15

Nike LeBron 15 - представник класичної лінійки баскетбольного взуття Найк – Леброн. Ця модель поєднала в собі покращені матеріали верхньої частини, технологію шнурівки Flywire і довговічні міцні підошви. Це оптимальний варіант для важких, крупних та агресивних гравців, які потребують максимум захисту і підтримки суглобів та стопи.

Under Armour Lockdown 3

Серед очевидних переваг Under Armour Lockdown 3 необхідно відмітити першокласні комфорт і підтримку стопи. Це відносно недорогий варіант, який вражає своїм дизайном, що також підкорило серця багатьох фанатів баскетболу. З іншого боку, ця модель має слабкі сторони: низький рівень провідності теплого повітря, необхідність більш виразної амортизації. В цілому ж, зважаючи на ціну (близько 90-100 доларів), це взуття має оптимальне співвідношення «ціна/якість».

Закритий або відкритий майданчик

Також баскетбольні кросівки варто відрізняти по тому, для кого корту вони створені – відкритого чи закритого. Більшість взуття для цього виду спорту адаптоване під закриті майданчики, оскільки баскетбольні ігри проводяться саме там. Такі моделі мають м’які підошви із протектором у вигляді «ялинки» або геометричних фігур.

Кросівки для гри на відкритому майданчику або асфальті повинні бути оснащені міцними та витривалими підошвами із виразним протектором. Наприклад, такими моделями можуть бути Nike Hyperdunk, Nike Zoom Run the One или K1X Anti Gravity.

Nike Hyperdunk

Ця лінія пережила багато перевтілень, але одна з найкращих версій належить 2018 року. Більшість рецензентів високо оцінили модель і рекомендують її через високу продуктивність та чудове зчеплення на асфальтовому покритті.

Nike K1X Anti Gravity

Дана модель характеризується максимальним захистом гомілковостопного суглобу, надійною фіксацією завдяки довгим шнуркам. Її часто рекомендують гравцям, які вже мають травми суглобу та бояться зашкодити ситуації.

Найбільш цікавою модель виявиться для номерів 3, 4 та 5. Незважаючи на те, що вони позиціонуються як модель для вуличного баскетболу, Nike K1X Anti Gravity добре зарекомендували себе і в залі.