Чи можна провести вихідні дні цікаво і з користю для здоров'я? Ми впевнені, що таких варіантів - маса. Ось лише деякі з них. Якщо взимку навіть в гості лінь вибратися зайвий раз, то літо - період бадьорості. Однак занадто активні вихідні часто вимотують не менше, аніж робота. Як же провести суботу та неділю, щоб в понеділок бути бадьорим і повним сил? Вибирайте!
Сімейний день
Мова - не стільки про особисте здоров'я, скільки про налагодження сімейних відносин. Багатьом знайома ситуація: в будні після роботи всі приходять додому напруженими, нервовими, зриваються один на одного, а в вихідні хочеться відвідати кафе бари у Чернівцях та просто відпочити, в тому числі і від близьких. Спробуйте все-таки провести ці дні разом, причому за яким-небудь заняттям, приємним усім - і молодим, і старшому поколінню! Знайдіть те, що становить спільний інтерес. Вибір занять може бути будь-яким - від спінінга риболовлі до комп'ютерних онлайн-ігор, від відвідування атракціонів до освоєння їзди на роликах і багато чого іншого.
Поїздка на дачу
Багато хто не любить такий вид дозвілля, бо там часто доводиться працювати на городі. Можливо, ви зміните свою думку, дізнавшись, що фізична робота на свіжому повітрі не тільки покращує кровопостачання та живлення організму, але й дає необхідне навантаження м'язам, покращує роботу мозку. Це встановило дослідження інституту старіння мозку (США). За його даними, коли людина робить щось на свіжому повітрі, змінюючи положення рук і ніг, інформація про ці зміни надходить у головний мозок у вигляді біоелектричних імпульсів. Чим частіше відбуваються зміни, тим вище частота цих імпульсів. Тому городництво добре освіжає мозок, і після нього ви мислите на подив ефективно.
Культурний відпочинок
Може, варто присвятити вихідні відвідуванню виставки або походу в музей, про які можна дізнатися на сайті List? Бажано це робити парою. Неспішне переміщення між експонатами і тихе обговорення вражень - прекрасний антидепресант, говорять дослідники з Японії. Вони заміряли рівень стресу у людей в різних ситуаціях. З'ясувалося, яким би збудженим і нервовим не була людина, через 3 години в музеї рівень стресу повертається до норми! Дослідники припустили, що плавні переміщення і розмова пошепки справляють враження, подібні бесіді з психотерапевтом.
Похід на шашлики. Що потрібно знати?
Дієтологи не дуже-то вітають захоплення поїдання м'яса, приготованого на вугіллі - вони вважають це блюдо канцерогенним. Однак є варіанти, як зробити шашлики безпечними. Виявляється, вміст канцерогенів в них знижує кисле середовище. Тому, готуючи м'ясо, обов'язково використовуйте в маринаді оцет, кефір, лимонний або грейпфрутовий сік.