У наш час актуальною проблемою є куріння. Рано чи пізно, кожна людина, що має таку шкідливу звичку, замислюється над тим, як же від неї відмовитися. Причиною цьому можуть послужити різні чинники: поганий запах з  рота, жовтизна зубів, сівший голос, кашель, погіршення загального стану організма, запах нікотину від одягу і волосся.

Люди починають курити з різних причин. Наприклад, викурюючи цигарку, людина прагне отримати задоволення і розслаблення. Деякі в компанії кращих друзів, хочуть не виглядати «білою вороною» і , випивши алкоголю, мимоволі  тягнуться до сигарети.

Є безліч способів кинути палити, починаючи від таблеток, пластиру. Наприклад, хороші відгуки можна знайти про пластир Nicorette і іншу продукцію даного бренду.

Деякі також вдаються до допомоги книг, а ті люди, що зовсім зневірилися – до гіпнозу.

Найважливіше зрозуміти для себе, що нікотин не тільки шкодить вашому здоров'ю, а й «вдаряє» по вашому гаманцю. Складемо кілька етапів відмови від нікотину.

Перший етап - мотивація

Розробіть мотивацію, яка б переконувала вас відмовитися від куріння. Це може бути бажання бути здоровим, бути прикладом для друзів і близьких, економія грошей і т.д.

Для цього можна на папері вказати плюси і мінуси куріння. Повірте – мінусів буде більше. Тримайте папірець на увазі і переконуйтесь щоразу, що нікотин – це погано.

Другий етап – відмова

Головне завдання, це перебороти себе, перебороти бажання закурити. У перші десять хвилин вас буде мучити гостра нестача нікотину, головне не здаватися. Перемикайте свою увагу на що-небудь цікаве і корисне.

Почитайте книгу, випийте чай, сходіть на прогулянку, так само можна прийняти ванну і поступово бажання буде згасати.

У перші дні відмовтеся від алкоголю, уникайте можливості знаходитися в оточенні курців. Намагайтеся вживати здорову їжу, відмовитися від важких блюд, таких як м'ясо, макаронні і борошняні вироби.

Знайдіть однодумців, як правило, колективна робота приносить більше успіхів, ніж в одиночному бою. Контролюйте один одного, підтримуйте загальне прагнення відмови від сигарет. Як то кажуть, разом веселіше.

Придумайте для себе систему заохочень, наприклад, один день без сигарет –вже економія, купіть собі книгу або ще що-небудь приємне.

Навчіться вирішувати свої проблеми, знімати стрес без шкоди для вашого здоров'я. У найважчі моменти життя вам хочеться викурити сигарету,  на рівні звички ваша рука потягнеться до пачки рефлекторно. У світі існує безліч інших корисних способів відволіктися від депресії і зняти стрес. Такі як, прибирання, спорт, музика, прогулянки і спілкування з цікавими людьми.