Не у всіх системах опалення потрібні теплові акумулятори. У цій статті розглянемо докладно, де їх використання буде раціональним і які переваги має тепло акумулятор.

Тепловий акумулятор

Технічна характеристика

Акумуляторний бак для опалення, який можна купити, перейшовши за посиланням https://www.teplobak.com.ua/ua/catalog/vta/, являє собою ємність з патрубками, яка має квадратний або циліндричний перетин. Має об'єм 200-3000 літрів.

Функція

Акумулятори тепла в першу чергу встановлюють для виконання основної функції: накопичення в запас теплової енергії. Але в багатьох випадках, обладнання відмінно працюють і без акумуляторів. Так в яких же випадках слід встановлювати тепловий акумулятор?

Функції теплового акумулятора в твердопаливному котлі

Для твердопаливного котла застосування теплового акумулятора повністю виправдано. Адже при ефективній роботі паливо згорає з найменшою кількістю залишків, в які входять кислоти, зола і дьоготь. А працює котел на повну потужність і з максимальним ККД. Регулювати потужність можна тільки, обмеживши надходження повітря в топці. Така система означає, що радіатори розжарюються на повну потужність, а потім остигають. Природно такий режим роботи приносить до швидкого зношування труб, з'єднань і температура в приміщенні стає некомфортною.

При використанні теплового акумулятора тепло, яке виробляється котлом при повній потужності, буде йти на підігрів води в баку. При цьому після того як паливо згоріло, вода продовжує циркуляцію між баком і батареями, забираючи тепло поступово.

При установці теплоаккумулятора витрата палива значно знизиться, а система опалення прослужить довше, і котел буде працювати в щадному режимі.

Функції теплового акумулятора в електричному котлі

Є деякі переваги при використанні теплового акумулятора в електрокотлах. Найголовнішим є економія електроенергії. Адже опалювати будинок за допомогою електрики дуже затратно. Такі котли можуть регулювати потужність плавно і немає необхідності їх частого обслуговування. Вартість електроенергії при двухтарифні лічильник в нічний час може бути різною. Відбувається це при розвантаженні енергосистеми, а також вдень в години найбільшого споживання. Вночі котел автоматично включається за допомогою таймера і нагріває тепловий акумулятор до температури дорівнює 90. А вдень енергія, яку накопичив теплоакумулятор, витрачається для опалення будинку.

За допомогою регулювання циркуляційного насоса можна дозувати витрату теплносителя. Тому двухтарифні лічильник і акумулятор можуть заощадити витрати електроенергії.