Кожен господар знає, що зерно, свіжа трава і овочі, краще підходять для відгодівлі тварин, ніж комбікорм. Натуральна їжа робить продукти (м'ясо, молоко, яйця) більш смачними та корисними.

Але деякі види кормів вимагають додаткової обробки, так як в природному стані не надто гарно можуть засвоюватися. Причини цього можуть бути різні, наприклад, тверда оболонка зернових або занадто великі розміри стебел (кукурудза), плодів (шинок).

І якщо при вирощуванні великої рогатої худоби можна давати тваринам необроблений корм, то птахівникам просто не обійтися без домашньої корморізки.

Ще одним плюсом такого пристрою є можливість самостійно готувати концентровані корми. Для цього в потрібних пропорціях змішують різні сорти злаків, бобів, масляних культур. Якщо давати таку суміш тваринам, то можна домогтися збільшення продуктивності і прискорити набір ваги.

Види корморізок

Незалежно від конкретного типу, загальна будова кожного пристрою майже однакова. Складається він з приводу, камери для сировини і ріжучого (дроблячого) механізму.

Залежно від особливостей цих елементів і поділяють таке обладнання на види.

Відразу слід обмовитися, що краще купити корморізку, ніж робити її самостійно. В першу чергу це пов'язано з низькою безпекою домашнього устаткування. Крім того заводські коренерізки куди продуктивніше і надійніше.

Отже, за типом приводу домашня корморізка може бути ручною або електричною. Залежно від типу робочого механізму таке обладнання ділять на барабанне і дискове.

Але найзручнішим є поділ по виду продукції на:

  • зернодробилки;
  • січкарні (траворізки);
  • коренерізки.

Так ви відразу будете знати для яких цілей призначений конкретний пристрій.

Критерії вибору корморізки

Корморізки побутові розраховані на невеликі обсяги роботи. З їх допомогою можна приготувати корм для невеликого домашнього господарства. Якщо у вас ферма, то вам потрібні більш потужні різновиди, здатні впоратися з «промисловими» обсягами.

Залежно від кількості кормів визначаються і з приводом. Для дому можна купити корморізку із ручним приводом, а для ферми потрібна модель з електричним двигуном.

Корморізка з електродвигуном

Важливим критерієм для електричного приводу є час роботи. Оскільки двигуну не можна зробити додаткове охолодження, то перегріваються вони відносно швидко. Залежно від потужності, побутова корморізка може без перерви працювати від 10 до 60 хвилин.

Правила користування корморізкою

Купити корморізку – пів справи. Щоб вона працювала добре і довго, потрібно дотримуватися деяких правил.

Перше, що необхідно зробити після покупки - підготувати приміщення. Воно повинно захищати домашню корморізку від потрапляння води, снігу. Підлога в приміщенні повинна бути рівною, щоб ножі знаходились в нормальному положенні.

Електрична корморізка досить гучна а тому краще встановлювати її подалі від тварин. Мережа, до якої вона підключена, повинна мати автомат, який вимкне двигун при перепадах напруги.

Сам пристрій також краще оснастити аварійним запобіжником, адже якщо двигун буде довго працювати при надто швидкій подачі сировини, то він може згоріти. Холоста робота може завдати такої ж шкоди, а тому краще не відходити від корморізки при її роботі.

Магазин корморізок Кропер

Якщо ви шукайте обладнання для домашнього господарства, то вам допоможе магазин Кропер. На сайті ви знайдете товари для бджолярів, птахівників, власників молочних тварин.

Продає інтернет-магазин Cropper і корморізки у великому асортименті. Ціна на них залежить від потужності, матеріалів виготовлення, типу двигуна. Каталог корморізок:https://cropper.com.ua/ua/kormorezki/