Плануючи влаштувати свою дитину в дитячий садок, багато батьки опиняються перед непростою дилемою: який дошкільній установі, приватній або державній, краще всього віддати перевагу? Що являє собою приватний дитячий сад, ви дізнаєтесь пройшовши за посиланням на сайт Центру дитячого розвитку та дошкільного навчання.

«Правильний» приватний дитячий сад — це офіційно зареєстрований дошкільний навчальний заклад (ДНЗ), що діє на підставі законодавства і має державну ліцензію на здійснення поточної діяльності. Наявність у дитячому закладі ліцензії свідчить про те, що: приміщення дошкільної установи відповідають усім установленим нормам і вимогам безпеки; кваліфікація вихователів і практикуючи ними педагогічні методики відповідають державним освітнім стандартам; дитячий сад має необхідну матеріально-технічну базу і відповідає повноцінними умовами для перебування в ньому малюків протягом дня. Державний контроль над діяльністю приватних дитячих установ здійснюється за допомогою їх ліцензування та акредитації, а також програм сертифікації та атестації педагогічних працівників. Так само як і муніципальні ДНЗ, приватні дитячі сади підлягають перевіркам з боку Державного пожежного нагляду, Державної інспекції та інших контролюючих організацій.

Переваги приватних дитячих садів

Про переваги приватних ДНЗ ви дізнаєтесь більше на https://shkolaradosti.ua/ua/.

Серед основних плюсів приватних дитячих садів окремої уваги заслуговують наступні:

  • Зручний графік роботи. Багато дитячіх закладів приватного типу працюють допізна (до 8-9 годин вечора), а деякі — цілодобово. Кожен з батьків може самостійно вибрати оптимальний режим відвідування дитиною дошкільного закладу.
  • Високий рівень кваліфікації педагогів. Підбір фахівців для комерційних ДНЗ, як правило, здійснюється за самими вимогливими і суворими критеріями. При прийомі нового співробітника адміністрацією враховуються не тільки його професіоналізм і досвід, але і особистісні якості, перш за все — ставлення до дітей.
  • Комфортні умови. Приватні дитячі сади зазвичай розташовуються в просторих, якісно відремонтованих приміщеннях. Затишний інтер'єр, коректний і доброзичливий персонал, цікавий розклад дня, різноманітне та смачне харчування — все спрямовано на те, щоб дитина відчувала себе тут надзвичайно комфортно.
  • Спрямованість на всебічний розвиток дитини. Хороший приватний дитсадок володіє розширеною освітньою програмою, що передбачає застосування педагогами ефективних інноваційних методик. Більшість комерційних ДНЗ в повній мірі оснащені сучасними дидактичними матеріалами, наочними посібниками, розвиваючими іграми та іграшками. Поряд з підготовкою дітей до школи, виховний процес також включає в себе заняття з хореографії, малювання, музики, іноземних мов і т. д.
  • Індивідуальний підхід до дитини. На відміну від муніципального дошкільного освітнього закладу, приватний дитячий садок практикує нечисленний набір дітей у групи. Кількість малюків у групі зазвичай не перевищує 10-15 чоловік, в той час як у виховному процесі бере участь не один, а кілька фахівців. Такі умови дозволяють забезпечити кожній дитині підвищену увагу з боку педагогів, що сприяє розвитку індивідуальних дитячих здібностей.
  • Можливість батьківського контролю над виховним процесом та умовами перебування дитини в дошкільному закладі. При бажанні, батьки малюка можуть бути присутніми на заняттях, оцінити стан приміщень та ігрових майданчиків, простежити за процесом приготування їжі і т. д.
  • Якщо стан здоров'я дитини потребує організації дієтичного харчування, питання індивідуального дитячого меню вирішується за допомогою узгодження з адміністрацією.