Приймаючи рішення купити квартиру, багато хто не може визначитися, де жити: на самому верху або на нижніх поверхах. В основному, віддається перевага середнім поверхам, іноді нижнім, але до квартир під дахом часто спостерігається упереджене ставлення. І цьому є зрозуміле пояснення: часті неполадки з ліфтом, протікання даху, боязнь висоти, але є і багато переваг.

Основні переваги життя на верхніх поверхах

Одним з незаперечних плюсів життя на верхньому поверсі висотки є прекрасний вид на місто, вражаючі простори, а не сіра стіна сусіднього будинку. А також слід звернути увагу на наступні моменти:

• екологічний фактор, тому що чим вище, тим повітря чистіше;

• добра інсоляція, тому що верхні поверхи мають освітлення краще, ніж середні і нижні;

• повна тиша, забезпечена відсутністю сусідів над головою, а також вуличні звуки не так чути, як на перших;

• якщо мова йде про новобудови, то вода і опалення подається зверху, а відповідно, і натиск води сильніше, і тепліше в квартирі;

• можливість користуватися техповерхом в особистих цілях, тому що жителі новобудов отримують ключі від нього, тому там можна зберігати коляски, велосипеди та інші речі, яким не місце в квартирі.

Ціна висоти

Що стосується вартості, то забудовники пропонують квартири на верхніх поверхах дорожче, особливо, якщо відкривається гарний вид з вікна. Як правило, ціна починає зростати з третього поверху. Все залежить від класу новобудови, але в середньому різниця між нижніми і верхніми поверхами становить близько 10-15%. Іноді спрацьовує стереотип часів минулого століття, коли будинки будувалися без технічного поверху, а відповідно, мешканці верхніх рівнів мали проблеми з протіканням даху та інше.

Який би не був вибраний поверх, в будь-якому випадку купити квартиру новобудові - це отримати можливість стати її першими мешканцями. Це означає, кожен день заходити в світлий просторий під'їзд, а виходити в красивий, упорядкований двір з дитячими майданчиками, затишними зонами відпочинку для дорослих та спеціалізованою стоянкою для автомобілів, а не споглядати їх по всьому двору, де попало.

Одним словом - сучасна новобудова - це можливість жити по-новому, а не тулитися в крихітній, тісній квартирці і виходити в темний під'їзд. На сьогоднішній день це реально, тому що сучасні компанії-забудовники пропонують їх у великій кількості за доступними цінами, а ще вигідніше купувати квартиру на етапі будівництва будинку, тому що вона буде коштувати в рази дешевше. Єдине, на що слід звертати увагу - це забудовника, щоб не потрапити на вудку шахраїв.