• Головна
  • Как воспитать девочку-подростка
16:20, 25 січня 2015 р.

Как воспитать девочку-подростка

Здається, ще тільки вчора ваша донька повзала під столом і просилася на руки, а сьогодні вже вбирається в міні, користується вашою косметичкою, причому, не завжди запитавши на це дозвіл? Схоже, для неї настав найскладніший вік - перехідний. У цей період їй як ніколи буде потрібна допомога батьків. І саме у батьків є шанс вплинути на те, який їх дочка стане, якщо робити все акуратно.

У перехідному віці у дівчини зв'язок з мамою особливо міцна. Саме тому мама може дуже сильно вплинути на доньку, а ось тато - вкрай рідко, частіше навіть навпаки. У цей період навіть колись цілком дружні стосунки тата і дочки можуть руйнуватися. Папі дуже складно зрозуміти, навіщо його маленька дівчинка почала фарбуватися, носити гарні вишиванки http://etnodim.com.ua/ua/ua-zhinochi-vishivanki або носити сміливе декольте. Для мами це ж не настільки вбивчо, ймовірно, тому що вона сама колись надходила також і знає, що цього не минути.

Навіть одна необережна фраза може зіпсувати відносини дочки і батьків на довгий час. Якщо дівчина не надто чемно розмовляє, не варто відповідати їй грубістю. Завжди можна акуратно вказати на некоректну манеру мови. Кожен підліток у перехідному періоді хоче, щоб його зрозуміли, вислухали, допомогли радою.

Все, що потрібно дівчині в перехідному віці - це заохочення. Звичайно, якщо вона творить щось безглузде, заохочувати за це не варто, але завжди можна допомогти вибрати правильний напрямок.

Змусити дівчину-підлітка допомагати по дому - завдання не з легких. До домашніх обов'язків дівчаток привчають з раннього віку, років з шести-семи. Домашні клопоти дівчинки, само собою, не повинні повторювати турботи її матері. Це не перепрати весь одяг і приготувати обід на всю сім'ю. Зате це може бути, протерти пил у своїй кімнаті або полити квіти. Але очевидно, що якісь обов'язки повинні бути щеплені ще в дитячому віці, інакше в підлітковому донька не те що квіти полити, а й чашку за собою вимити не захоче.

Хлопчики ... Сама «незручна» з тим для батьків - це, звичайно ж, хлопчики, у яких теж настав перехідний період. Очевидно, що батьки хвилюються через те, що може таїтися в їх голові. Якщо у вашої дочки з'явився молодий чоловік, варто познайомитися з ним, дізнатися якомога більше про нього і його сім'ї. І обов'язково треба, як би незручно при цьому ви себе не відчували, розповісти доньці про всі тонкощі спілкування з протилежною статтю і про те, куди це саме спілкування може призвести, якщо не бути обережними і стриманими: вагітність, венеричні захворювання, насильство та ін.

Завжди краще показувати доньці приклад, а не пригнічувати в ній особистість.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...