• Головна
  • Кредитні картки з пільговим періодом
10:28, 22 вересня 2015 р.

Кредитні картки з пільговим періодом

У даному матеріалі ми розповімо про найпопулярніший на сьогодні банківський продукт – кредитну картку з пільговим періодом. Багато банків вже змогли довести клієнтам, про те що вони йдуть їм на зустріч, і протягом якогось часу дозволяють користуватися своїми коштами безкоштовно. Але чи так це насправді?

Пільгові період кредитної картки – це термін коли відсотки по кредиту готівкою позичальнику не нараховуються. При цьому він може розпоряджатися кредитом на свій розсуд. Пільговий термін може бути як фіксованою, так і плаваючою. Він може становити від 25-ти до 55-ти днів, і залежить від того, в який день місяця позичальник використовував кредит.

Переваги кредитки з пільговим періодом, звичайно ж, очевидні. Тобто можливість користуватися банківськими коштами безкоштовно протягом певного часу. Багато позичальників, продумуючи схему, користуються цими грошима в борг і більш тривалий час. Але чи вигідно це банківським установам? Не працюють собі в збиток?

Звичайно ж, не один банк не піде на невигідні умови для себе. Для кредиток з пільговим періодом завжди діють більш високі процентні ставки і тарифи, ніж для інших. При тривалому використанні таких карток, як би він не хотів, позичальник все одно переплачує банку. Таким чином, напрошується висновок, що кредитні карти з пільговим періодом можуть бути вигідні тільки на час використання в цей період.

Якщо позичальник оформив кредитку з пільговим періодом, що становить 55 днів і процентною ставкою 30% річних, і після закінчення цього терміну погасив срочний кредит, то він може використовувати його і далі, не сплачуючи відсотків. У тому випадку якщо позичальник оформив кредитну карту без будь-якого пільгового періоду з процентною ставкою 25% річних, то справа йде трохи по-іншому. В обох цих випадках він може користуватися кредитними коштами протягом року, погашаючи платіж, а потім використовуючи його знову. Припустимо, що кредитний ліміт становить 10000 гривень. У першому випадку позичальник заплатить 2548 гривень відсотків, а ось у другому 2500 грн. При великій різниці в процентної ставки та інших умов кредитування, такий розрив може бути ще більше.

Багато хто з нас помилково вважають, що пільговий період дає можливість користуватися банківськими коштами безкоштовно. Але при цьому, як тільки цей період закінчується, якщо не погашена вся вже наявна заборгованість, банк нарахує відсотки за весь час і на всю суму боргу. Нерідко він ще стягує певну комісію.
Є ще один нюанс, який чомусь мало хто зважає. Безкоштовним такий кредит буде лише в тому випадку, якщо карткою оплатили послугу або купівлю в торгово-роздрібної мережі. Якщо ж зняти з кредитки готівку, то це призведе до того, що буде списана досить велика комісія.

У рекламі банків, робиться наголос виключно на те, що у кредитних карток є пільговий період, але делікатно замовчується про умови використання і тарифах. Нерідко ці умови малозрозумілі звичайним користувачам і завуальовані. Їх можуть змінити без відома позичальника. Все це робиться з однією певною метою, продати клієнту товар, який буде не вигідний йому.
Таким чином, картка з пільговим періодом далеко не завжди вигідна. Потрібно ретельно все оцінити, порівняти умови використання та тарифи кредитних карт відразу декількох банків. Тільки так ви зможете вибрати оптимальну.

Якщо кредитка потрібна вам для регулярного використання, то пільговий період – це скоріше негативний фактор. Якщо ж ви берете карту для того щоб використовувати виключно при виникненні форс-мажорних ситуацій, то пільговий період цілком припустимо.
Зверніть увагу на те, що для найбільш вигідного використання такої картки важливо мати високий рівень фінансової грамотності, і що важливо вміння оцінювати тарифи і планувати особистий бюджет. В іншому випадку кредитна картка з пільговим періодом стане дорогим і не вигідним придбанням, яке, швидше за все, зажене вас у боргову яму.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...