• Головна
  • Реалії працевлаштування за кордоном
16:40, 7 вересня 2015 р.

Реалії працевлаштування за кордоном

В Україні з кожним роком стає все важче знайти хорошу роботу. Особливо відчувають труднощі працевлаштування люди, чий вік уже сягнув 40-річного рубежу. Тому чимало українців шукають способи заробітку в інших країнах.

Умови праці та проживання
Багато наших співвітчизників мріють пророботу за кордоном у престижних компаніях, де працівники отримують високі заробітні плати і мають вигідний соціальний пакет. Насправді вакансії для українців виглядають не завжди привабливо. Іноземні роботодавці зацікавлені в трудових мігрантах різного профілю, але за їхню працю вони платять, як правило, менше, ніж своїм співвітчизникам. І умови проживання в частих випадках не такі, як уявляють заробітчани. Та навіть за таких обставин наші люди готові переїхати в іншу країну і працювати там якомога довше.
Іноземні кадри працюють в рівних умовах і користуються тими ж правами, що і корінне населення країни роботодавця, якщо вони володіють спеціальною кваліфікацією або являються висококласними професіоналами в своєму напрямку. Досвідченим фахівцям часто пропонується робота в Швеції, Англії, Німеччині, Норвегії.

Вакансії
На сьогоднішній день вибір вакансій не такий великий, як би цього хотіли наші співвітчизники, але представлений професіями, доступними більшості заробітчан. Рідко іноземні роботодавці пропонують постійну роботу з можливістю отримання посвідки на проживання. Більшість країн шукають людей для сезонної праці. Українцям надається така робота в Бельгії, Польщі, Італії, Греції, Нідерландах, Португалії, Чехії.

Оформлення документів
Для того, щоб працювати в іншій країні, необхідно відкрити робочу візу. При її наявності легальну роботу знайти неважко. Однак інколи трапляються ситуації, коли мігрант замість обіцяного місця праці і оплати отримує масу неприємностей. Головна умова безпечного працевлаштування – оформлення трудового договору. Він захищає інтереси мігранта і гарантує його права.
Якщо пошук роботи завершився успішно, після оформлення трудового контракту мігранту рекомендується:
1. Зареєструватися в посольстві, щоб захистити себе у можливих форс-мажорних обставинах (повінь, землетрус, війна).
2. Зробити копії всіх документів і заховати їх в надійному місці.
Ці поради стосуються трудових мігрантів, які працевлаштовуються легально. Іноземці, які виїхали в іншу країну з метою незаконного підробітку, ризикують бути депортованими із подальшою забороною в’їзду. Так, через відміну візового режиму все більш популярною серед українців стає нелегальна робота в Ізраїлі і Росії. Чимало наших громадян кожного року їдуть в ці країни з метою тимчасового підробітку. Але через відсутність законних дозволів на працю вони часто стають жертвами шахрайства і повертаються додому з порожніми кишенями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...