14:11, 12 березня 2015 р.
Купити золото у Львові
Як правильно потрібно обирати золото
Ти вирішила придбати золоту прикрасу ? Неперевершена, чудова, просто відпадно, жіноча прикраса - здатна зробити фурор для всіх суперниць, які знаходяться на сьогоднішній вечірці! Однак знай, вироби із золота підробляли у всі епохи і часи і не факт, що дорогий салон з продажу золота, буде стовідсотковою гарантією його якості та автентичності. Купити золото у Львові можливо лише завдяки інтернет-магазину ювелірних виробів і прикрас Gold.ua. Саме там у Вас буде можливість підтвердити описані нижче способи перевірки золотих прикрас.
Як правильно вибирати золоті прикраси?
Найвідоміша фальсифікація - в народі іменована як циганське золото, коли під виглядом дорогоцінного сплаву продають начищені до сліпучого очі сяйва ювелірні вироби з міді та інших подібних металів. Як не зустрітися з подібним, як не нарватися на шахраїв при покупці золотих прикрас в невідомих районах і магазинах?
Що необхідно розуміти і як правильно вибирати золото для себе?
Золото найвищої чистоти (проби) - це м'який матеріал, який може незабаром прийти в непридатність або просто пом'ятися, порватися і так далі. Для надання золоту більш твердого стану в технології використовуються різноманітні добавки (лігатури), які набагато покращують склад та фізіологічні характеристики у підсумку отриманого сплаву. Для такої мети в основному використовують у виробництві такі метали, як мідь і срібло. Для визначення складу чистого золота в отриманому сплаві вживається певна проба, яка згодом гравірується у вигляді штампа на золотій прикрасі. Наприклад 585 проба або 999. Згідно затвердженого реєстру, золото отримане у виробничих умовах маркується декількома видами проб, однак більш відомі дві з них - це метрична і каратна.
В Англії, в США та інших західних і європейських країнах (а ще в міжнародній торгівлі), вживається каратна система проби золота. Вона вказує, скільки часток саме золота знаходяться в 24 частках сплаву. Тобто, якщо тобі сказали, що перед тобою 18 Карат чистого золота, означає, що з 24 часткою наданого сплаву - 18 часткою саме чисте золото, а все решта - це 6 добавок лігатур.
Перейти до метричної системи проб досить елементарно: потрібно пробу в каратах поділити на 24. У ювелірній справі застосовуються проби у 9, 10, 14, 18 і 24 карата.
Як правильно вибрати золото і на що потрібно орієнтуватися?
Бажаєш підібрати, для себе коханої, даний ювелірний виріб, запам'ятай головне, що наповнювати свій "золотий ларьок" необхідно лише в перевіреному ювелірному бутіку. Однак навіть у цьому випадку не варто занадто розслаблятися. І тут можуть бути присутні "підводні камені", що вводять в оману навіть досвідченого ювелірного майстра. Навіть коли у тебе око-алмаз і ти впевнено розпізнаєш справжнє золото від підробок, краще все ж озброїтися нехитрим технічним пристосуванням - лупою.
Наприклад: Тавро російської проби золота являє собою дівчину в короні, український золотий виріб забезпечений іншим клеймом, приміром являє собою тризуб.
На тильній стороні виробу швидше за все, і навіть правильно, якщо ви знайдете при огляді дамський профіль в короні. Дана дама придумана спеціально здавна - і схиляє до багатства та розкоші. З 1994 року її статуя на золотих прикрасах - це офіційне державне клеймо.
Існує одна тонкість у визначенні підробок, тобто є одна тонкість: коли золота жінка задивилася вліво, на жаль, виріб можна вважати фальшивим. Жіноче личко подивилося на право, тоді потрапили в точку і золото вже 50 на 50 сьогодення. У тому випадку, якщо ж клейма на прикрасі немає взагалі, це означає тільки одне, що воно не пройшло через пробірну палату, і швидше за все золоту прикрасу зроблено в якомусь китайському підвалі.
На стареньких золотих прикрасах емблему встановлювали в образі п'ятикутної зірки з серпом і молотом. А новітні вироби з дорогоцінних металів, що продаються в ювелірних магазинах на сьогоднішній день, обов'язково повинні забезпечуватися опломбованими ярличками, на яких публікується вся потрібна для покупця інформація про виробника та на самому ювелірному виробі.
На ціннику всіх викладених на прилавку золотих виробів, неодмінно прикріплюється табличка в якій вказана вся необхідна інформація:
Ø найменування даного виробу;
Ø адресу ювелірної компанії;
Ø назва і проба дорогоцінного металу;
Ø авторитет виробу.
Іще дещо, щоб правильно вибрати золоту прикрасу, потрібно звернути увагу на зворотний бік, або на «виворіт виробу». Чим краще вона оброблена, тим найбільш високої якості і властивості золото було використано для створення даної прикраси.
Є й «народні» способи випробування золотих прикрас в домашніх умовах. Впусти на прилавок або підлогу, наприклад, золотий перстень, в якості якого ти впевнена але хочеш перевірити. При падінні ти зобов'язана почути одноманітний звук, який підказуємо про наявність чистого золота в купованому виробі.
Властивість золотого плетива обраного ланцюжка на якість визначити дуже просто. Візьми і намотай її на палець, а потім знову розмотай. Процес розмотування зобов'язаний виникати без зайвих зусиль. А ланки в підсумку не зобов'язані переплутуються і закручуватися між собою, тоді ваш золотий ланцюжок буде правильним.
Не варто намагатися гнатися за дешевим золотом з ринку, яке продають бабці з-під підлоги, яке робиться в далекій Туреччині або в Тунісі. Турецькі ювеліри славляться поганою звичкою, вони додають в золото надзвичайно багато міді, забуваючи про срібло, ніж надають золоту «червлений» вигляд і почервоніння. Незважаючи на те, що такі прикраси виготовлені на догоду вітчизняному клієнту, таке золото надзвичайно скоро втратить свій блиск, а при переплавці може елементарно згоріти в прах.
Як правильно визначити забарвлення для золота
Фарба ювелірного виробу із золота залежить від присадок застосованих у ньому (тобто лігатур), саме вони додавалися в золоту прикрасу при його виробництві. У нас зазвичай додають у сплави мідь, тому на золоті чітко видно червоний відтінок, в Європі та Америці - срібло, тому іноземне золото має переважно жовтий відтінок.
Додатково змішувати мідь та золото ювеліри вигадали давним-давно. У ті часи професійні творці золотих дрібничок вважали, що нагріте до певної температури золото має стати з червоним або «червленим» відтінком, чому надзвичайно сприяла неабияка порція міді і невелика доза срібла, однак при цьому через деякий час золото виглядало дуже тьмяним.
Залежно від застосованої лігатури, сплави золота мають всі шанси отримати різні кольори. Крім червонуватого і жовтуватого, ще великою репутацією при виплавці, користувалися вироби з білосніжного золота, в лігатуру якого вступає інший сплав - платина, нікель, або палладій. Зрозуміло, що таке золото надзвичайно дорого коштує за нашими мірками і повселюдно використовується при розробці ювелірних прикрас з діамантами та іншими дорогоцінними каменями за високими цінами.
Ще золото може отримувати зелений окрас (в результаті поповнення в його сплаву - кадмію), або сірий (в результаті домішок - сталі), або забарвитися в синій колір.
При придбанні прикрас з білосніжного золота (ще називають його білим золотом) потрібно ознайомся з його складом. Коли в складі лігатури є нікель, то це може спровокувати напад алергії у такої людини, хто стане носити коштовність.
Яке золото краще, наше або східне?
Вітчизняні покупці віддають перевагу зазвичай червоному золоту (у східному розумінні називається рожеве (pink), тому що воно єдине в світі вважається червоним золотом. А приміром, в Арабських Еміратах на сході розповідають про те, що виготовлене у нас золото - найбільш гірше за якістю . Що ж правда, а що брехня? Як недосвідченому клієнту розібратися в цій купі блискучих брязкалець і не образити свою дівчину, вручивши їй підробку?
Для Арабських Еміратів це типово, коли використовується «весільне золото» - коли новоспечену дружину обмотують практично з голови до ніг, як новорічну ялинку - великими прикрасами без камінчиків. Вважається типовим для даних прикрас на весілля те, що вони зобов'язані володіти кольором безумовного золота, тому арабське весільне золото швидше за все виконано і перетворено в 916, або 958 пробу. Довговічність таких виробів не має особливого сенсу, оскільки прикраси одягаються лише один раз на весілля і потім відкладаються в довгий ящик.
Тому не можна однозначно стверджувати, яке золото краще, а яке гірше. У різних народів світу існують різні думки про цінність і красу золотих прикрас. Тестування та практика не можуть повністю описати всю цінність виробів. Ще найголовніше естетика. Подобається тобі власне ця дрібничка, або чогось у ній бракує? Покладатися варто лише на власне поняття краси і смаку. Лише це принципово сьогодні.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:00
9 грудня
live comments feed...