Новини компаній
09:10, 17 травня
Як правильно заварювати каву?
Новини компаній
Бажаєте навчитись правильно та смачно зварити каву? Багато людей не уявляють свого ранку без горнятка ароматної кави. Цей унікальний напій здатен зарядити енергією та позитивом на весь день. Крім того, справжня свіжозварена кава, має ряд переваг:
- напій позитивно впливає на мозкову діяльність, підвищуючи увагу;
- діє, як свого роду сечогінний засіб, й запобігає появі сечокам'яних хвороб;
- має високий рівень антиоксидантів;
- буквально наповнений корисними мікроелементами;
- чудово бадьорить, за рахунок кофеїну у складі;
- має неперевершений смак та неповторний аромат.
Хоча кава є найпопулярнішими та найзатребуванішими напоєм, вживати її потрібно помірно та у слушний час. Оптимальною вважається норма у 400 мг кофеїну на добу, тобто, близько 3–5 чашок, при цьому беручи до уваги індивідуальні особливості кожного окремого організму.
Те, що кава є найпопулярнішим напоєм, знає майже кожен житель планети, а от як правильно заварювати напій, це вже окреме питання. Ми підготували актуальні рекомендації та поради, завдяки яким, вам вдасться приготувати шикарну та ароматну каву.
Підготовка інгредієнтів
Для початку, потрібно підготувати всі потрібні інгредієнти. Так, так, правильно підібрана сировина – залог смачного та вишуканого напою. Отже, що потрібно?
Кава
У виробництві зернової кави використовують два основних сорти – арабіка і робуста. Обидва сорти унікальні за своїми характеристикам:
- Арабіка займає майже 70% всього кавового ринку, хоча рослина доволі вибаглива що до кліматичних змін та різних хвороб чи шкідників. Однак, це не заважає їй бути найкращою за смакоароматичний показниками. Кава на основі арабіки має приємний кислуватий присмак з відтінком цитрусових, ягід та фруктів й подекуди ніжним квітковим ароматом. Крім того, арабіка вважається елітним та дорогим продуктом.
- Робуста, в свою чергу, займає майже 70% всієї продукції, вона майже зовсім не вибаглива та дає величезні врожаї зернової кави. Відшукати поціновувача 100% робусти буде доволі складно. Напій в моно вигляді має яскравий гіркий смак з плоским, землянистим присмаком. Хоча, саме завдяки тому, що в робусті майже у два рази більше кофеїну (2,7) ніж у тій самій арабіці (1,5), напій має насичений терпкий відтінок з нотками чорного шоколаду та гарною пінкою крема.
Виробники пропонують цікаві купажі на основі двох сортів, адже вдале поєднання додає напою вишуканості від арабіки та не високої цінової категорії від робусти. Комбінація різних сортів наповнює каву неймовірним смаком й дає можливість провести власні гастрономічні експерименти.
Вода
Професіонали бариста, радять використовувати виключно бутильовану чи фільтровану воду. Звичайно, ніхто не забороняє використовувати звичайну, водопровідну. Та зауважте, що у не очищеній рідині може бути забагато домішок, які вплинуть на смак приготованої кави, або взагалі його зіпсують.
Вид помелу
Важливу роль у приготуванні кави відіграє крупність помелу. Його розділяють на декілька категорій:
- Грубий (coarse grind). Фракції розміром до 0,8 мм, прекрасний варіант для приготування у френч-пресі або чашці.
- Середній (medium grind). Фракції розміром до 0,5 мм, чудово підійде для кавомашини, гейзерних та фільтр-кавоварок.
- Дрібний (fine grind). Фраккції до 0,3 мм, підійде для аеропресу та джезви. При чому у другому варіанті краще обрати помел, що нагадує пил.
Також існують додаткові види помолу, по типу надтонкого (для турки), тонкий для еспрессо та середньо-тонкий, який підходить для приготування кави у крапельній кавоварці.
Як варити каву: топ-5 способів
Пропонуємо ознайомитися з простими й водночас цікавими рецептами приготування смачної зернової кави.
Кава по-турецьки
Для приготування кави знадобиться спеціальне пристосування, яке називається джезва (турка). Вона буває вироблена з нержавіючої сталі, латунна, срібна, керамічна, глиняна. Та все ж підходящим варіантом залишається саме мідь, яка має найкращу теплопровідність, довговічна та міцна. Також радимо обрати посуд, горличко якого у 2, а той у 3 рази менше ніж дно, так кава буде ідеально та поступово заварюватись. Для цього знадобиться свіжозмелена кава в зернах, у пропорції 1 чайна ложка на 150 мл води. Отже, як варити зернову каву у турці:
- Для початку змішайте всі сухі інгредієнти, а саме: каву, дрібку солі та за бажанням цукор чи спеції.
- Залийте водою та поставте на маленький вогонь.
- Вже скоро ви помітите маленькі бульбашки, і як тільки густа пінка почне підійматися, одразу ж приберіть джезву з вогню. Цей процес називається екстракція, тому від того скільки разів ви його проведете, буде залежати міцність напою. Професіонали рекомендують зробити це 2–3 рази.
- Далі виливайте каву у улюблене горнятко та насолоджуйтесь смачним напоєм.
Обережно: ні в якому разі не можна допускати кипіння кави, адже вона втрачає поживні властивості та немає майже ніякої цінності.
Кава у френчпресі
Головна перевага способу, це його простота, але водночас головний недолік – використання виключно свіжообсмажених зерен, тобто не більше ніж місяць з моменту видачі з ростеру.
Покрокови гайд:
- Змолоти каву до стану схожого на крупинки цукру, в співвідношенні на 100 грамів води й до 6 г кави.
- Залити окропом та почекати 4 хвилини.
- Зібрати пінку ложкою, адже зайвий вуглекислий газ зіпсує смак.
- Вставити спеціальне сито та натиснути.
- Можна вживати свіжоприготовану каву.
Щоб відчути весь потенціал смаку, вживайте каву через 8–10 хвилин після контакту з водою.
Кава у чашці
Один із найпростіших способів:
- Змолоти зерна до середнього типу помолу.
- З розрахунком на 200 мл води, засипати 12 г молотого продукту.
- Поставити чайник на вогонь та довести до кипіння. Після, відкрити кришку та дати охолонути близько 2–3 хвилин.
- Залити каву у чашці та зачекати до 4 хвилин.
Також радиться перемішувати напій рухом від себе.
Як бачимо, приготувати ароматний напій не важко, але обирати необхідну каву в зернах coffeeok.com.ua/ua/kofe/kofe-v-zernah потрібно в перевірених магазинах з достойною репутацією.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:00
8 листопада
10:25
8 листопада
17:00
6 листопада
11:00
6 листопада
10:30
6 листопада
live comments feed...