• Головна
  • В ТЦК назвали ТОП російських фейків про мобілізацію
17:07, 12 березня

В ТЦК назвали ТОП російських фейків про мобілізацію

В ТЦК назвали ТОП російських фейків про мобілізацію

Росія користується тим, що в Україні багато дискутують та говорять про мобілізацію і призов. Тому ворог активно маніпулює темою роботи Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також докладає зусиль, щоб українці не хотіли захищати свою країну. 

В інформаційному полі росія робить усе можливе, щоб змусити українців відмовитись від захисту своєї країни.

Дезінформація, яку поширюють російські медіа, сайти, канали та групи, спрямована на зрив мобілізації. Перешкоджаючи поповненню українського війська, ворог прагне послабити обороноздатність держави.

Користувачам соціальних мереж щоденно в рамках російських інформаційних операцій пропонується контент із закликами ухилятися від виконання військового обов’язку. Також шириться маса інформації, аби дискредитувати діяльність ТЦК та СП.

Про те, які саме фейки росія поширює на тему мобілізації та роботи ТЦК, ми поспілкувалися із начальницею служби звязків з громадськістю Чернівецького обласного ТЦК та СП майором Тетяною Гайдащук.

Ось деякі з цих фейків, які, за словами посадовиці, зустрічаються найчастіше.

"Діяльність ТЦК та СП незаконна"

Продовжуються ворожі вкиди про наче б то неправомірну діяльність ТЦК та СП. А саме – що вони не є державним органом і не мають права займатися мобілізацією.

Це не відповідає дійсності, оскільки ТЦК діють на підставі Постанови КМУ №154 від 23 лютого 2022 року "Про затвердження Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки". Цей документ прийнятий відповідно до Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу".

В тексті Положення, зокрема в п. 8 документу вказано:

"Завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених обов’язків є виконання законодавства з питань військового обов’язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації…"

ТЦК та СП належать до органів військового управління, на яких покладена відповідальність за проведення мобілізації.

Отже, ТЦК та СП діють на законних підставах, натомість протидія окремих громадян, які чинять опір військовослужбовцям ТЦК, є неправомірною.

"В ТЦК люди, які не були на фронті"

Такі фейки використовуються для маніпуляцій суспільною думкою на тему соціальної справедливості. Вони мають викликати недовіру до військовослужбовців ТЦК та СП, як до таких, що наче б то не беруть участі в бойових діях.

Натомість наприклад, 80%військовослужбовців ТЦК та СП Чернівецької області – учасники бойових дій, починаючи з 2014 року. З 2022 року в зв’язку з пораненнями і станом здоров’я в ТЦК та СП переведені сотні воїнів. Водночас бойові частини постійно поповнюються за рахунок військовослужбовців ТЦК та СП.

Також, за період повномасштабного вторгнення Чернівецький обласний ТЦК та СП сформував кілька окремих стрілецьких батальйонів, воїни яких виконують завдання на різних напрямах фронту. До їх складу увійшли офіцери, сержанти та солдати з ТЦК.

Чимало військових, вихідців з ТЦК та СП, загинули, захищаючи державу в складі різних підрозділів.

"Мобілізованих одразу підправляють на фронт"

Цей фейк використовують, щоб викликати в людей страх потрапити на фронт без необхідних знань та вмінь. Насправді, всіх мобілізованих обов’язково направляють до навчальних центрів для належної військової підготовки, яка здійснюється як в Україні так і за кордоном.

Підготовка триває кілька місяців, її термін залежить від військово-облікової спеціальності.

"ТЦК та СП не мають перевіряти документи"

Ворожа пропаганда поширює контент, який закликає чинити опір військовим, переконуючи, що перевірка документів незаконна, а від повістки на вулиці можна відмовитися.

Насправді військовослужбовці ТЦК мають право перевіряти військово-облікові документи. А повістка може бути вручена в будь-якому місці, яке не заборонене законодавством України - за місцем проживання, роботи, а також в громадських місцях.

Військовозобов’язані громадяни України призовного віку, 18-60 років, повинні постійно мати з собою та надавати за вимогою для перевірки уповноваженим особам документи, що посвідчують особу, та військово-облікові документи.

Також кожен військовозобов’язаний чоловік повинен звернутись до ТЦК, незалежно від того, чи отримав повістку, щоб уточнити військово-облікові дані.

Тетяна Гайдащук закликає виважено сприймати інформації та довіряти лише офіційним джерелам. Адже розповсюдження таких фейків та ворожих наративів  може бути розцінене як підтримка ворога в умовах воєнного стану. А крім того, таким чином люди лише допомагають ворогу виконувати його роботу - нищити українців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини Слов'янська #Донецька область #Чернівці #новини Чернівців #новини Буковини #війна в Україні #війна з росією #ТЦК #мобілізація #фейки #призов
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...