14:36, 16 січня
Ненавидять котів, винищують снігурів і їдять дітей - найсмішніші фейки росіян, які пам’ятають українці (опитування)
За весь час війни, росія вигадала про Україну безліч фейків, які вдало поширювала в медіа та соцмережах.
Втиснути ці фейки в голови українців було важче, ніж російській аудиторії, адже люди на місці знали, що з цього правда, а що - відверта брехня.
Ми вирішили поцікавитися у наших читачів, які фейки вони пам’ятають, і які їм здаються найсмішнішими.
Підбиваємо підсумки коментарів.
Спочатку обговоримо фейки, які змусили мешканців України посміхнутися. Серед найпопулярніших той, який декілька разів попався в коментарях - українці підгодовують синичок, бо вони мають жовто-блакитне забарвлення (кольори українського прапора), а ось снігурів навпаки - знищують, бо у них червоне, синє та біле пір’я (кольори російського прапора).
Також у коментарях декілька разів згадали фейк про «розіп’ятого хлопчика».
Це дуже давній фейк, який набрав обертів ще у 2014 році під час окупації, а згодом і після звільнення Слов’янська.
12 і 13 липня 2014 року, коли війна на Донбасі активно розгорталася, на російському «Першому каналі» в ефір вийшов телесюжет про «розіп'ятого хлопчика».
У цьому сюжеті жінка розповідала, що начебто на власні очі бачила страту маленького сина і дружини «ополченця». Страту цю проводили українські військові на центральній площі Слов'янська.
Згодом багато журналістів шукали підтвердження слів цієї жінки, але історія не мала жодного підтвердження. Як виявилося, ці жахливі звинувачення були типовим російським фейком. Згодом ми почуємо ще немало подібного/
Цей сюжет став дуже скандальним і відомим не лише в росії чи Україні, але й за кордоном. Одні побачили в ньому приклад непрофесіоналізму і використання російських державних ЗМІ в інформаційній війні, інші — отримали підтвердження того, що «дезінформація» і «брехня» стали нормою для російських ЗМІ.
Відвідавши на той момент вже звільнений Слов'янськ, кореспондент «Нової газети» Євген Фельдман опитав місцевих жителів про цю історію, і жоден з них не підтвердив інформацію з гучного сюжету. Аналогічний результат принесло розслідування, яке провели журналісти російського «Дощу».
Також журналісти «Бі-Бі-Сі» та «Нової газети» виявили, що деякі твердження сюжету не відповідають дійсності. Наприклад, у Слов'янську відсутня площа леніна, на яку нібито зігнали місцевих жителів.
Та і в інтернеті не змогли знайти підтвердження жодному з цих слів, хоча на той момент соцмережі були вже доволі поширені і буквально все, що відбувалося, фіксувалося звичайними людьми, або журналістами на камеру.
Але мешканцям Слов’янська і не потрібні ці розслідування, адже вони і самі знають, що цей сюжет - абсурдний фейк, який вирішила розігнати росія.
Ще один фейк - в Україні вже давно НАТО побудували свої бази, і росіяни воюють саме з ними. Також російські новини завжди перебільшують кількість знищеної української зброї. Так, наприклад, одна з пропагандисток на своїй передачі розповідала, що росiяни знищили в Українi 1000 байрактарiв, але розробник БПЛА заявив, що на даний час у всьому свiтi є всього 350 таких літальних апаратів.
Звичайно ж, куди без фейків про те, що в Україні нацисти їдять дітей. Про це пропагандисти розповідали ще з 2014 року, продовжують підхоплювати цю відверту брехню і зараз.
Російські ЗМІ ще у 2014 році розповідали про «кров російських немовлят» на українському благодійному ярмарку: нібито такі ярмарки зараз проводять у наказовому порядку.
Смерть «котам», - напевно, один із найсмішніших фейків, який був створений з фану, але переріс в абсурд. Фрази про смерть катам у росіян переріс у «смерть котам». Додаємо відео цієї розмови:
Серед останніх фейків, які постійно обурюють українців - вже незліченні смерті Залужного, Буданова та Зеленського.
Кількість повідомлень про смерть українських головнокомандувачів постійно була на високому рівні. На що пропагандисти розраховують у час сучасних технологій та інтернету - незрозуміло, адже президент України кожен день записує відеозвернення до українців, а головнокомандувач веде свої сторінки у соцмережах, хоч і не так активно.
Крім цих фейків існує ще безліч: «брудна бомба» в Чернівцях, біолабораторії, бандерівські гуси і комарі, церква Пса Патрона:
Річ у тім, що росія не намагається навіть вигадувати щось нове, їх фейки повторюються раз у раз. Тому треба уважно спостерігати за тим, яка інформація з’являється, чи не причетні до неї російські джерела, та чи можна їй довіряти.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:30
Вчора
18:50
4 листопада
15:00
4 листопада
11:49
4 листопада
live comments feed...