• Головна
  • Що робити, щоб мікрохвильова піч служила довше гарантійного терміну
Новини компаній
18:00, 22 грудня 2023 р.

Що робити, щоб мікрохвильова піч служила довше гарантійного терміну

Новини компаній

Колись давно люди з великою неприязню розігрівали їжу у мікрохвильових печах, оскільки здавалося, що на плиті виходить смачніше. Через десяток-два років ми не уявляємо зручної кухні без мікрохвильової печі, а коли техніка ламається, деяким з нас легше з'їсти холодне, ніж підігріти вечерю на газу.

Щоб ви завжди їли тепленьке, рекомендуємо вам взятися за хороші звички, які продовжать життя мікрохвильової печі на 5, а то і 10 років.

Що робити, щоб мікрохвильова піч служила довше гарантійного терміну, фото-1

Тримайте мікрохвильову в чистоті

Чиста мікрохвильовка — базова умова її довгого життя. Наприклад, жир або частинки їжі на слюді призводять до її прогорання, а прогорання слюди призводить до поломки магнетрона.

Більшість продуктів і рідин легко видаляються миючим розчином і м'якою ганчіркою. Для складних плям, мікробів, неприємного запаху існують спеціальні засоби для догляду за мікрохвильовкою. Вони не містять абразивів і не шкодять покриттю печі.

При підігріванні їжі в мікрохвильовці іноді стріляє. Щоб потім довго не зчищати крихти їжі зі стінок печі, накривайте страву спеціальними кришталевими кришками. Якщо кришки немає, користуйтеся паперовим рушником, восковим папером або іншою тарілкою.

Якщо пляма занадто уперта і не хоче змиватися, налийте в склянку води і увімкніть мікрохвильовку на хвилину-півтори. Пари пом'якшують забруднення, і його буде легше видалити.

Обирайте посуд уважно

На YouTube знайдете багато відео про те, що може трапитися, якщо встановлювати у мікрохвильову піч посуд, для якого вона не призначена. Предмети з алюмінію, металу, із золотим або срібним покриттям, фольга можуть викликати вибухи, іскри, а іноді навіть пожежі.

Керамічні та скляні посуди вважаються безпечними для мікрохвильової печі. Проте з уважністю обирайте пластик. Наприклад, якщо це ємність, то на дні зовнішньої сторони шукайте маркування — символи, які підтверджують, що посуд можна використовувати в мікрохвильовці.

Не стукайте двері

Цей порада нічого спільного не має зі стареньким "Москвичем" від дідуся. Справа в тому, що поломка дверцят мікрохвильовки - поширена причина, з якою люди звертаються до сервісних центрів.

Наприклад, хтось товкає дверці ліктем, тому що руки зайняті, а хтось раптово відчиняє його, коли піч працює. Ці дії призводять до поступового пошкодження пристрою - защільника дверей, який не дозволяє увімкнути піч, коли двері відкриті. Так що, друзі, не стукайте дверима. Нехай ваші рухи будуть плавними і обережними :)

Не запускайте порожню мікрохвильовку

Запуск порожньої мікрохвильовки може завдати їй серйозної шкоди. Мікрохвилі, які виробляє магнетрон, поглиблюються не продуктами, а власними компонентами пристрою - склом, наприклад, і тим самим магнетроном. Ці компоненти не витримують такого впливу і ламаються, а їх ремонт або заміна обходяться дорого.

Захистіть мікрохвильовку від перепадів напруги

Сильні перепади електрики можуть вбивати техніку. Так що, якщо ви хочете, щоб вона служила довше за гарантійний термін, купуйте стабілізатор напруги. Звісно, можна вимикати електроприлади з розеток, коли ви не користуєтеся ними, але стабілізатор зручніший.

Проведіть технічне обслуговування мікрохвильовки

Технічне обслуговування уповільнює знос мікрохвильової печі. Замінити лампочку, ролер, з'єднувач, тарілку, слюду — все це можна зробити самостійно.

Правильно встановлюйте мікрохвильову піч

Для належної функціональності мікрохвильової печі важливо розташовувати її так, щоб між її стінками та іншими предметами залишалося 10-20 см вільного простору. Пристрій потребує нормальної вентиляції. Крім того, не рекомендується встановлювати піч у підвісні шафи, близько до джерел води чи вище рівня людського зросту.

І якщо, вдруге, щось зламалося у вашій мікрохвильовці, загляньте сюди - тут доступно багато запчастин та аксесуарів для вашого кухонного гаджета.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...