• Головна
  • Цікаві факти з історії Бахмута
Новини компаній
14:00, 10 липня 2023 р.

Цікаві факти з історії Бахмута

Новини компаній

Бахмут було засновано 1571 року, що підтверджено істориками документально. Його почали будувати у вигляді масивних фортифікаційних споруд за дорученням Івана Грозного. Він хотів убезпечити регіон від регулярних набігів кримських татар.

Довгий час Бахмут існував як сторожовий пост. 1701 року поряд із ним відкрили солоні озера. Родовище стали розробляти, збудувавши невелику дерев'яну солеварню. Але справжнє розростання населеного пункту почалося лише у ХІХ столітті, відразу після скасування кріпосного права. Ця подія стала певним переходом від сільського господарства до розвитку промисловості. У Бахмуті звели відразу кілька заводів — скляний, алебастровий і трохи згодом цегляний. Тут же на місці ці матеріали використовувалися для будівництва капітальних будинків. Але основна маса їх вирушала до столиці.

Дуже важливу економічну роль становленні Бахмута зіграли ярмарки. Щороку вони тут проводилися щонайменше тричі. Зазвичай базарні дні призначали на дати церковних свят, і після ранкових богослужінь люди потім могли до ночі веселитися, беручи участь у ярмаркових гуляннях.

У післяреволюційні роки виробництво солі в Бахмуті впало майже втричі. Тому зусилля нової влади були повністю спрямовані на відновлення зруйнованих чи занедбаних соляних шахт. 1923 року селище стало центром Донецької губернії. На той момент тут було вже цілих 12 фабрик різної спрямованості. Через рік місто перейменували на Артемівськ.

На жаль, Бахмут сьогодні недоступний для туристів. Тому для подорожей варто вибрати інший напрямок. Наприклад, влітку можна вирушити на відпочинок до Молдови. Щоправда, азартним людям там буде нудно, адже навіть букмекерських контор у цій країні дуже мало. Хоча ставки на спорт завжди можна зробити й онлайн. Для цього просто виберіть букмекера з відповідними коефіцієнтами тут, зареєструйтеся та отримайте хороші вітальні бонуси. Якщо ставка зіграє, вони допоможуть збільшити виграш у рази.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...