• Головна
  • Медіаграмотність для дітей: з чого почати
16:00, 28 травня 2023 р.

Медіаграмотність для дітей: з чого почати

Медіаграмотність для дітей: з чого почати

Як захистити дітей від фейкових новин, маніпуляцій та негативного впливу пропаганди.

Здатність критично оцінювати, аналізувати та розуміти інформацію є ключовим елементом в сприйнятті світу навколо нас. Сьогодні у світі керує інформація, тому дитина мусить вміти її критично оцінювати та знати, яким джерелам можна довіряти.

Оскільки сьогодні діти мають доступ до інформації з раннього віку, батькам треба подбати про їх безпеку в інформаційному просторі, а особливо в умовах війни. Інформація формує свідомість, тому діти повинні знати, що таке медіаграмотність уже в початковій школі.

Також часто дитина не має достатньої кількості життєвого досвіду, щоб розрізняти між правдивою та неправдивою інформацією.

Про що варто розповісти дітям та з чого почати?

Потрібно пояснити, що будь-яку інформацію треба перевіряти. Діти схильні довіряти словам дорослих, проте треба навчити їх критично ставитись до будь-яких джерел. "Довіряй, але перевіряй". Пограйте з дітьми у гру "Факти про мене".

Навчіть дітей не плутати факти з оціночними судженнями. Підготуйте кілька прикладів, аби пояснити де факт, а де судження. Літо - тепла пора року. Літо - найгірша пора року.

Розкажіть про небезпеки, які чатують на дітей в інтернеті, безпеку конфіденційної інформації та спілкування. Налагодіть довірливі стосунки, аби дитина у разі чого могла звернутись до вас.

Освіта з медіаграмотності в навчальних закладах надає глибоке розуміння ролі медіа в сучасному суспільстві. Діти вчаться розбиратись між різними типами медіа, такими як новини, реклама, соціальні мережі тощо. Це розуміння дозволяє дітям та молоді критично оцінювати інформацію та розрізняти об'єктивні новини від прихованих агенд або фейкових повідомлень.

Будьте прикладом для своєї дитини. Ви є найкращим зразком для наслідування, коли мова заходить про споживання медіа.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медіаграмотність #діти #фейки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...