• Головна
  • Техніка заточування та догляд за хлібним ножем: забезпечення гостроти та довговічності
Новини компаній
15:23, 18 квітня 2023 р.

Техніка заточування та догляд за хлібним ножем: забезпечення гостроти та довговічності

Новини компаній

qxV8A-IjoVeLpD9jyKrvXwXqZuxizAI5JQ9l0Hq8RiIt7txSVPLt044n17SMAURteThdKOJllKL3FGevSganq8NqKIAMQg459Bivi5vYgqmByB0Mt90-EyTg7mU-8YCFb6m041OFM0wO9rtvbAZli7I

Хлібний ніж є цінним інструментом на будь-якій кухні. Тільки він дозволить вам дійсно швидко, рівно та якісно нарізати хліб. 

Відомо, що зубчасті леза залишаються гострими набагато довше, чим звичайні. Якщо зовсім не заточувати ножі, саме зубчастий ніж втратить здатність різати останнім. Однак з часом може затупитись и він. Деякі статті та огляди рекомендують просто викинути тупий зубчастий ніж, та купити замість нього новий. 

І цілком зрозуміло, чому вони так роблять. Якщо ніж зі звичайним лезом нескладно заточити одним з відомих способів на вибір (мусат, заточувальні камені та безліч різних заточувальних пристроїв) то із зубчасти ножем діла обстоять не так легко.

Все діло в зубцях. Так пилкоподібне лезо, дозволяє агресивно нарізати самі різні матеріали, а гострота її довго тримається. Але згодом кожен з зубців стає тьмяним (втрата блиску – помітна ознака втрачання гостроти ріжучою кромкою) і починає набагато гірше різати. 

Заточування зубчастого ножа значно відрізняється від заточування традиційного леза. Для максимальної ефективності кожний окремий зубець потрібно буде заточувати окремо.

Для цього існують спеціальні заточувальні пристрої. Ви можете знайти їх в інтернеті по назві Serrated Knife Sharpener (заточувальний пристрій для зубчастих ножів). Бо так вже сталося, але для заточування зубчастих ножів потрібен свій особливий тип заточувального засобу. Частіш за все він виглядає як невеликий конічний стрижень з алмазним покриттям. Часто для компактності подібні пристрої роблять складаними. 

Конічна форма алмазного стрижня дозволяє легко заточувати зубці різного розміру. Бо зрозуміло, що стрижень надто великого діаметру просто не пройде у виїмку між зубцями і не дозволить як слід заточити ніж.

Для заточування більшості зубчастих кухонних ножів ми рекомендуємо знайти стрижень з малим показником зернистості. Він не пошкодить зубці, швидко заточить ніж і залишить після себе акуратно заточену ріжучу кромку.

Як заточити зубчастий ніж алмазним заточувальним стрижнем?

  1. Прикладіть стрижень заточувального інструменту до виїмки між двома зубцями та акуратно рухайте ним вперед і назад, роблячі заточувальні рухи.

  2. Обов'язково витримуйте постійний кут заточування. 

  3. Не тисніть на стрижень надто сильно, щоби не пошкодити зубці. Кількох легких рухів зазвичай достатньо.

  4. Заточуйте лезо, переходячи від однієї виїмки до іншої, поки не відчуєте заточите усю ріжучу кромку. 

  5. Якщо ваше зубчасте лезо має ріжучу кромку з одного боку, заточуйте його з одного боку. Якщо – з двох, то і заточувати його треба з обох боків.

Таким чином ви поступово зможете заточити весь ніж. Це – доволі повільний та кропіткий процес. Особливо, порівняно з заточуванням звичайних ножів. Але, якщо важ хлібний ніж дійсно вам полюбився. воно того варто. Бо повернена госторота залишиться з ним ще надовго.

Догляд за хлібним ножем

uNjbmPBeJW672V8rxjpYp6TD6WfU8FK7qU6qg2eslF8L8OG00RazsC2hpSP6aUMyz2mXo6gG7Xrwu-rfQhxo_Yy4kV8E2GfslNM46oMCBDmZymWlfJoz4tdeKklIPUVWKBhu5fJ8Oe-dgnEcDDqmLk8

Окрім заточування хлібного ножа, важливо уважно за ним доглядати, щоби забезпечити його довговічність та ефективність. Ось кілька порад щодо догляду за хлібним ножем:

  • Мийте хлібний ніж вручну теплою водою. Не мийте його у посудомийній машині, щоби не пошкодити лезо. 

  • Після миття ретельно витріть ніж чистим рушником. Не залишайте його довго лежати мокрим.

  • Зберігайте свій ніж для хліба в блоці для ножів або на магнітній смузі, щоб захистити лезо від пошкоджень.

  • Використовуйте обробну дошку з дерева, бамбука або пластику, щоб захистити лезо (та стіл) від пошкоджень. Уникайте різати щось на скляних, кам’яних та керамічних поверхнях (включаючи тарілки). Камінь, скло та кераміка твердіші за сталь і тому можуть легко пошкодити зубці ножа.

  • Уникайте різання сильно заморожених продуктів ножем для хліба, оскільки це також може пошкодити лезо.

  • Регулярно перевіряйте лезо на наявність подряпин, втративших блиск (тобто, тупих ділянок) відколів чи інших пошкоджень. Заточуйте ніж, якщо він затупився. Ніколи не працюйте пошкодженим ножем!

Дотримуючись цих методів заточування та догляду, ви можете гарантувати, що ваш ніж для хліба залишатиметься гострим та ефективним протягом багатьох років. Доглянутий ніж для хліба – це не тільки зручний та корисний інструмент на кухні, але й додатковий вкладу у підтримку порядку та безпеки на вашій кухні! 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...