• Головна
 • Соледар за пару днів та знищена рота - про що кажуть радіоперехоплення російських військових і що брешуть пропагандисти
13:34, 22 січня 2023 р.

Соледар за пару днів та знищена рота - про що кажуть радіоперехоплення російських військових і що брешуть пропагандисти

Соледар за пару днів та знищена рота - про що кажуть радіоперехоплення російських військових і що брешуть пропагандисти

Тези, які транслюють російські пропагандисти для населення РФ, кардинально відрізняються від того, що розповідають російські військові своїм родичам у радіоперехопленнях. Сайт міста Словʼянська 6262 проаналізував ці відмінності.

Головне управління розвідки та Служба безпеки України у своїх Telegram-каналах регулярно публікують радіоперехоплення розмов російських військових зі своїми друзями та рідними. У цих розмовах вони зазвичай скаржаться на умови, в яких перебувають, якість спорядження, ставлення одне до одного всередині армії, а ще на українських військових, які регулярно влаштовують їм “веселе життя”.

Зовсім інші тези транслюють російські пропагандисти на федеральних каналах. Промови пропагандистів розраховані на тих самих звичайних росіян, які в тому числі періодично спілкуються зі своїми родичами, відправленими воювати в Україну. 

Ми не беремося судити, чи зароджуються в головах росіян сумніви, коли вони чують зовсім різне від своїх родичів військових та пропагандистів з телевізора. Але ми вирішили проаналізувати, чим відрізняється інформація у радіоперехопленнях від висловлювань пропаганди. 

Для того, аби проаналізувати це питання більш предметно, ми взяли кілька основних тем, які найчастіше лунають у розмовах російських військових з родичами протягом останніх двох місяців.

Втрати

Перехоплення від Головного управління розвідки України

“Он лично перевозил тела из Макеевки. Говорит, 610 в Макеевке погибших! 12 камазов, говорит, вывез” 

Офіційно ж російська влада повідомила про загибель 80 людей. 

Звичайні солдати РФ підтверджують втрати мобілізованих в Макіївці, спростовуючи всю офіційну пропаганду.

Російська влада замовчує події в Макіївці, щоб не піднявся бунт.

“Нас из 140-ка 45 человек осталось”

Військовослужбовець РФ розповідає про знищення українського селища армією РФ:

 • “они приехали, 1 день или 2 побыли тут в ах*ре…вчера в ночь их увезли нах*й” — про солдат, яких навчали два-три місяці на бмп;
 • під час штурму вулиці знищили все селище;
 • зі 140 залишилося 45 солдат, решта — або поранені, або вбиті.

“Роты уже не осталось ... 2 взвода всего... На позициях нет никого... никому ничего не говори”

Окупант на Луганщині розповідає дружині про втрати і масове дезертирство товаришів:

 • “как бы в окружение, чтобы не попали, тут ж*па у нас”;
 • “тут вчера нас крыли сильно, бл*дь”;
 • багато солдат повтікали з позицій; 
 • з цілої роти залишилося два взводи.

Пропаганда

"Самі винні": пропагандисти виправдовують втрати в Макіївці. 

В етері телеканалу 24 процитували тезу Міноборони РФ: “хто помер, той сам винний у цьому, бо навіщо ви ввімкнули телефони і почали вітати з Новим роком?”. 

А пропагандистка Маргарита Симоньян у себе в Telegram написала, що “винні мають бути покарані”:

У російському Міноборони відмовилися публікувати списки загиблих, зіславшись на військову таємницю. 

При цьому ніхто з російського боку не називав кількість загиблих, не підтверджуючи і не спростовуючи озвучену інформацію. 

З актуального - тема Соледару, де точаться важкі бої. Російські ЗМІ та пабліки періодично пишуть, що Соледар вже захоплено, а ЗСУ вийшли звідти. Приблизно те ж саме стверджують і пропагандисти з телевізора:

Путінській пропаганді треба пред’являти бодай якийсь "успіх" у розв'язаній Кремлем війні, констатував в етері Українського радіо військовий експерт Владислав Селезньов. 

Питання військової доцільності захоплення російськими окупантами міста Соледар, так само, як і Бахмута, не стоїть. Немає жодної доцільності, переконує Селезньов. Але путінській пропаганді треба щось пред’являти російській аудиторії з приводу успіхів, які мали б відбутися після проведення часткової мобілізації, коли вони до 300 тисяч осіб поставили до лав своєї армії. Минає час, росіяни несуть шалені втрати ― загинуло вже понад 111 тисяч осіб. Але жодних територіальних здобутків Росія не має. Тому вони сконцентрували достатньо серйозний комплект сил і засобів, щоб взяти під контроль Бахмут. Протягом чотирьох місяців тривали запеклі бої, нічого у росіян не вийшло. 

Забезпечення

Перехоплення

“Дали ночник сссровский, который 64-года”

Військовий РФ розповів матері про погане забезпечення, обурився святкуванню Нового року та шкодує про отримання повістки:

 • “плохо у нас все, потери большие”;
 • “нету нифига, дали ночник сссровский, который 64-года, черно-белый”;
 • “мне надо было её не получать…это не наша война” — про отримання повістки.

“Ствол 2 блока сигарет стоит”

Військовослужбовець РФ розповідає про проблеми зі спорядженням у армії РФ:

 • “что намутил, в том и ходишь” - про обіцянки одягти та екіпірувати на передову;
 • “все, что распевали здесь, короче, полный п*здеж”.

Пропаганда

Якщо прослідкувати тенденцію того, що озвучують пропагандисти з початку 2022 року, то вона зазнала деяких змін. Це стосується не тільки славнозвісної фрази “Візьмемо Київ за три дні”. Це також стосується і озброєння російської армії.

Останні місяці, зокрема у грудні-січні від пропагандистів не було чути висловлювань про те, що російська армія друга в світі не тільки за кількістю, а й в озброєнні та оснащенні. Не звучать також і глузування над українською армією.

Натомість пропагандисти дуже стурбовані тим, що світ дає Україні передову сучасну зброю:

Єдине, про що, можна сказати, проговорилися пропагандисти, це коли звернулися до жителів окупованих територій, які хочуть до РФ, із наступною цитатою:

“У них очень завышенные ожидания присоединения к России. Я считаю, что этого нельзя делать, когда говорят: у вас будут пенсии в три раза больше, зарплаты в два раза больше. Пройдет месяц - и этого не будет”

Ситуація на фронті 

Перехоплення від СБУ та ГУР

Українські захисники влаштовують таке пекло загарбникам, що ті мріють втекти на війну в Сирію.

Про це свідчить нова телефонна розмова російського десантника з дружиною. Маючи досвід участі у сирійській війні, він розраховував на легкі перемоги і в Україні. 

Та потрапивши під “роздачу” ЗСУ на Запорізькому напрямку, зрозумів свою помилку. І вже заздрить своїм колегам, яких планують відправити до Сирії: 

“Иванычу за*бись – в Сирию поедет. Он и еще один. На шару. Поедут под Рязань на учебу, на саперов. И поедут в Сирию”

Натомість йому разом із залишками східного воєнного округу доведеться протистояти ЗСУ, які методично знищують елітні десантно-штурмові війська РФ. Сам десантник визнає, що їхня розвідка не працює, а в українських захисників кращі й екіпіровка, й озброєння.

“Нас просто кидают против артиллерии, пехоту… Нам сказали: в деревню зашли там что-то 20 человек. Заехать надо, выкинуть их. Мы поехали, а там 4 танка и пехотных х*ева гора... мы даже до деревни не смогли доехать, нас раз*бали по дороге. Второго батальона вообще уже не существует. У нас от штатной роты человек 20 осталось”, – зізнається загарбник.

“Ставят, что погиб в Белгороде, а не в Украине"

Військовий РФ розповів матері про фальсифікацію місця загибелі військових та про алкоголізм на позиціях:

 • “из нас пушечное мясо готовится, вот и все”;
 • командування жодного разу не бачили;
 • “всем пофигу, все забухали, у нас все пьют”.

Пропаганда

У “шоу” Соловйова ж кажуть, що “украинцы сейчас идут в контрнаступление и можно у них что-то оттрофеить”

У Скабєєвої ж кажуть: 

“Артемовск (прим. стара назва Бахмута) близок к освобождению. Мы шли к этому достаточно долго. Я думаю, что в ближайшие если не часы, то дни мы узнаем о том, что Артемовск освобожден”, - “Ян Гагин, советник ВРИО главы “ДНР”

І той же Соловйов вважає, що “вы не понимаете, какая армия сейчас постепенно-постепенно, но выковывается на полях этих сражений”:

Мобілізація

Перехоплення

Російське командування приховує причини загибелі «мобіків» перед новою хвилею мобілізації, щоб запобігти бунтам в армії. 

Про це свідчить нове перехоплення СБУ. 

Сибірячка розповідає чоловікові, який воює на Донецькому напрямку, що мобілізовані повертаються додому у домовинах. І найбільше дивує родичів офіційна причина загибелі.

“Уже толпы мобилизованных домой обратно приезжают. В цинке. У нас в Сибири уже вообще до хр*на, чуть ли не каждый день пишут. Пишут, что самое интересное (про причину загибелі - прим.): «Уснул и не проснулся»… Не то, чтобы там где-то на учениях, либо где-то там в боевых действиях” – бідкається жіночка.  

Чоловік вважає, що таким чином командування намагається мінімізувати суспільну паніку перед новою хвилею мобілізації, яку на росії планують провести в грудні. 

“Сейчас скажи, что пи*дец, всё, все там… умрут нах*й, и х*й кто пойдёт больше”, – пояснює він.

Мовляв, «новобранці» і так деморалізовані. Частина з них калічать себе і не доїжджають до війни. 

“Слухи идут, и причём с разных источников, что полная мобилизация будет”

Військовослужбовець РФ розповідає другу про «геніальні» плани командування і повну неукомплектованість особового складу:

 • через тиждень після поранення знову відправляють на передову;
 • різні джерела повідомляють, що очікується повна мобілізація перед або після нового року з подальшим наступом;
 • «давайте сначала окопайтесь, а потом в атаку пойдём» — про накази командування;
 • підготовлені лише одна рота 30 людей, решта пиячать;
 • один з генералів не очікував, що там стоять мобілізовані, думав — контрактники;
 • мали би бути ППО і т.д., але крім лопати, нічого нема;
 • валовський взвод із 8 людей знаходиться до українських позицій найближче, проте снайперів у ньому немає;
 • 50 солдат в батальйоні, генерал каже: «они увидят, что мы в атаку пойдём — убегут»

Пропагандисти

Інша нова тенденція - всіх росіян закликають “встать в строй”. При цьому влада Росії поки що продовжує заперечувати те, що найближчим часом збирається оголосити нову хвилю мобілізації.

На “шоу” Соловйова один з запрошених “акторів” також вважає, що “їхні повинні битися до кінця”:

“А у нас в элите до конца драться будут, или им морковочку покажут, и они побегут за этой морковочкой?”

Дійсно, на це важко щось відповісти.

Отже, як показують уривки пропагандистських шоу та записи перехоплених розмов, картинка, яку росіянам транслюють з телебачення, кардинально відрізняється від тієї реальності, яка є на полі бою. Втім, росіяни все одно схильні радше вірити телевізору, аніж тим жахам, які розповідають чоловіки, сини та інші мобілізовані родичі чоловічої статі. І якщо хтось з росіян дійсно усвідомлює правду, цей відсоток надто малий а самі вони - надто залякані для того, аби протистояти путінському режиму та спробувати поховати в інших громадянах монархічні риси. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини Слов'янська #Донецька область #Чернівці #новини Чернівців #новини Буковини #війна в Україні #війна з росією #пропаганда #пропагандисти #перехоплення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...