• Головна
  • Опалення кондиціонером: що краще кондиціонер чи конвектор
Новини компаній
15:00, 18 січня 2023 р.

Опалення кондиціонером: що краще кондиціонер чи конвектор

Новини компаній

Питання щодо можливості опалення кондиціонером завжди було актуальним та в деякому сенсі спірним. Сьогодні можна констатувати, що сучасні спліт-системи та канальні кондиціонери спростували багато розмов щодо ефективності їх застосування, яка безумовно має місце, завдяки ряду переваг. Про них ми сьогодні й поговоримо.

Опалення кондиціонером: що краще кондиціонер чи конвектор, фото-1

Електрообігрівачі: види, переваги та недоліки

Щоб розуміти переваги систем кондиціонування при опаленні, слід поговорити про електрообігрівачі. Здебільшого на ринку представлені три види цих пристроїв.

  • Масляні.

Масляні обігрівачі є доволі поширеною технікою в домівках українців. Вони надійні, дешеві, мають величезний строк експлуатації, екологічні, не висушують занадто повітря і здатні обігріти доволі велику кімнату. Але величезним їх недоліком є рівень енергоспоживання, яке складає до 2 кВт, що дуже багато, зважаючи на тепловиділення. Також вони нагріваються довгий час, тож швидко створити в приміщенні комфортну температуру у 22—24 градуси не вийде. 

  • Конвектори.

Конвектор працює за принципом потокового нагрівання повітря. Через це вони значно його висушують, споживають доволі багато електроенергії й до того ж мають не найнижчу вартість. Але з іншого боку, конвектори досить компактні, безпечні, мають невелику вагу і швидко нагрівають кімнату.

  • ІЧ-обігрівачі.

Дуже цікаві пристрої, які нагрівають не повітря, а об'єкти, які знаходяться перед інфрачервоними променями. Це дає змогу встановлювати їх навіть на вулиці, ефективно гріючи великі компанії людей. Енергоспоживання складає приблизно 1—1,5 кВт, що доволі багато, але все ж ви швидко отримаєте тепло та зможете зігрітись. Та коли пристрій вимкнеться, то вся магія зникне, тож використовувати такий обігрівач в холоди доведеться весь час, що сильно позначиться на платіжці за електроенергію.

Як бачите, всі обігрівачі є компромісними варіантами опалення і не можна назвати хоч одну модель, яка здатна забезпечити житло якісним та недорогим теплом.

Опалення кондиціонером: що краще кондиціонер чи конвектор, фото-2

Принцип роботи кондиціонера та його переваги

Спосіб нагрівання повітря кондиціонером принципово відрізняється від роботи електрообігрівачів. Нагрівальний елемент тут відсутній як такий, а за обігрів відповідає компресор. Завдяки цьому забезпечується більш високе ККД, тобто краще опалення при менших енерговитратах.

Сучасні спліт-системи в середньому споживають не більше 1 кВт в режимі опалення і їх достатньо, щоб ефективно обігріти середню кімнату на 20 м² до комфортної температури 22—24 градуси. Більш продуктивні моделі канальних кондиціонерів, звичайно, споживають більше енергії, але завдяки їм можна створити ефективну систему опалення для всього дому, офісу тощо. 

Окрім енергоефективності, кондиціонери мають наступні переваги як система опалення:

  • можливість не лише опалювати, але й охолоджувати повітря, тобто повністю забезпечувати комфортний клімат у приміщенні;
  • високу швидкість обігріву кімнат;
  • функції очищення та іонізування повітря;
  • зручність використання, екологічність.

Хоч звичайні кондиціонери не можна використовувати на обігрів при низькій температурі та великій волозі за вікном, сьогодні можна придбати інверторні пристрої. Інверторні кондиціонери вже запросто функціонують і при серйозному «мінусі».

Замовити підбір системи кондиціонування та придбати кондиціонер для охолодження або опалення ви можете в кліматичній компанії «Ліка-Комфорт». Ми пропонуємо лише якісні моделі техніки від перевірених виробників, довгострокові гарантії на всі види робіт. До ваших послуг професійні спеціалісти та інженери, що здатні реалізувати навіть дуже складні проєкти. Чекаємо на ваші заявки! 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...