• Головна
  • Димар для буржуйки в офісі або майстерні: монтаж своїми руками
Новини компаній
13:01, 5 грудня 2022 р.

Димар для буржуйки в офісі або майстерні: монтаж своїми руками

Новини компаній

Буржуйка – це один з найдоступніших та найпростіших способів опалення будь-якого приміщення. Монтаж димоходу буржуйки в офісі та майстерні можна провести навіть власноруч. Проте, робити це краще обережно та ознайомившись з певними порадами спеціалістів. Халатне відношення до процесу може привести до негативних наслідків у майбутньому. Ідеальний варіант – віддати справу в руки фахівців.

Димар для буржуйки в офісі або майстерні: монтаж своїми руками, фото-1

Особливості встановлення димаря до буржуйки

На підготовчому етапі необхідно визначитися з товщиною труб для димоходу. Розрахувати це можна за простою формулою: діаметр труби повинен бути приблизно в 2,7 рази більшим за об'єм (у літрах) камери згоряння печі. Труби меншого діаметра просто не зможуть забезпечити необхідну тягу.

При плануванні висоти димаря над рівнем даху необхідно дотримуватись кількох правил:

  • якщо труба розташована ближче ніж на 50 см від коника, вона повинна бути вищою за його рівень також приблизно на 50 см;
  • якщо труба віддалена від коника на відстань 1,5-3 м, її можна встановити на одному з ним рівні.

Сучасні модифікації буржуйок часто комплектуються деякими додатковими елементами, що дозволяють підвищити їхню енергоефективність і безпеку. Це може бути засувка для регулювання інтенсивності горіння, система, що переробляє гази, що виділяються при горінні, запор, що виключає можливість задимлення і т.п.

Димар для буржуйки в офісі або майстерні: монтаж своїми руками, фото-2

Поради під час монтажу своїми руками

Бажаючи виготовити та встановити димар до буржуйки в офісі або майстерні своїми руками, варто прислухатися до певних порад:

  • дотримуватися заходів протипожежної безпеки – обробляти вогнетривкими сумішами та встановлювати протипожежну ізоляцію в місцях, де димохід торкатиметься інших поверхонь;
  • встановлювати трубу, яка буде складатися з 2-3 частин, а не суцільнометалеву; так буде легше проводити ремонт та демонтаж;
  • якщо труба виводиться через стіну – зробити точні заміри та замовити виготовлення кутових елементів;
  • якщо труба пряма, то виводити її через стелю – найбільш підходящий варіант для гаража чи майстерні;
  • не робити зварних з’єднань в кріпленні димаря, адже через перепад температур вони можуть лопнути; краще користуватися хомутами.

З процесом монтажу одна людина не впорається, адже його потрібно проводити одночасно зсередини та зовні будівлі. Головне – встановити все правильно та не схибити. Тільки тоді конструкція буде служити довго і працювати належним чином.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...