Новини компаній
10:34, 30 вересня 2022 р.

Все про плунжер ТНВД

Новини компаній
Все про плунжер ТНВД, фото-1

Не всім відомо, що таке плунжер і яка в нього функція в авто. У нього досить проста конструкція, проте він є однією з основної робочої деталі ТНВД дизельного двигуна. Міцність пристрою забезпечує збереження робочої експлуатації протягом тривалого часу та захист від швидкої поломки.

Пристрій плунжера

На сайті постачальників автозапчастин можна побачити, як виглядає ця деталь. Вона складається з двох складових – безпосередньо плунжера та втулки, в якій він рухається вгору-вниз. Дизпаливо надходить усередину через отвори, розташовані у корпусі втулки. Потім воно перетворюється на циліндри авто. Дані складові звуться «плунжерна пара».

Спочатку плунжер розташований у нижній частині втулки. Потім за рахунок механізму відбувається його підйом вгору та поступове наповнення втулки дизельним паливом. Коли плунжер повністю піднімається, тиск у втулці підвищується до найбільшого значення, здійснюється відкриття отворів та розподіл палива через форсунки камери згоряння. При досягненні плунжером найменшого значення в нижній частині всі дії повторюються.

Плюси та мінуси плунжера

Поява свого часу плунжерної пари зробило дизельні двигуни дуже затребуваними. При цьому пристрій має велику кількість переваг. Головні з них:

  • Проста та надійна конструкція, за рахунок чого деталь справно функціонує протягом тривалого часу.
  • Високий ККД.
  • Універсальність. Незважаючи на простоту конструкції, пристрій ефективно працює.

Мінуси у плунжерної пари практично відсутні. До них можна віднести лише відносно високу ціну. Однак, оскільки пристрій справно функціонує довгий час, купують його досить рідко.

Як зрозуміти, що плунжер несправний

Оскільки функція, що виконується плунжерів у ТНВД, дуже важлива, через його поломку може вийти з ладу авто. Саме з цієї причини необхідно вчасно вживати заходів щодо виявлення ознак, що свідчать про несправність плунжерної пари:

  • збільшення витрат масла;
  • проблеми із запуском авто;
  • тертя та сторонні звуки з двигуна;
  • зниження потужності ДВЗ;
  • різке зниження обертів холостого ходу ДВЗ.

Якщо ви не впевнені в тому, що пристрій справно, необхідно звернутися за сервісом для проведення професійної діагностики за допомогою спеціального обладнання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...