• Головна
  • Вино у давнину: що кажуть археологи
Новини компаній
16:00, 14 червня 2022 р.

Вино у давнину: що кажуть археологи

Новини компаній

Вино – дивовижний напій, який дарує нам виноградна лоза. У давнину його обожнювали, називали напоєм богом чи його даром. Цей смачний напій відомий з дуже давніх часів і єдиний у світі, який навіть має власного бога. Напій Діоніса і сьогодні популярний у всьому світі. Створюються нові сорти вина, покращуються класичні букети. Є напої масові, є унікальні колекційні вина, які коштують тисячі доларів.

До речі, українські шанувальники запашного напою можуть замовити вино, імпортоване з будь-яких місць, які відомі своїми традиціями виноробства. Онлайн-магазин Vintage пропонує понад 3000 найменувань алкогольної продукції від відомих виробників, у тому числі міцних напоїв, за найвигіднішими цінами. А за наявності акцій – із суттєвими преференціями. Але все ж таки, з чого все починалося? Коли і хто вперше скуштував цей чудовий напій?

Вино у давнину: що кажуть археологи, фото-1

Найдавніші знахідки свідчать про наявність виноградного вина у різних регіонах Євразії. Перші свідчення виробництва виноградного вина відносяться приблизно до 5800 до н.е. та були виявлені на території Годакрилі, Гоа, Грузія. Ще одне стародавнє свідоцтво, датоване 5400-5000 pp. е., знаходиться на стоянці Хаджі Фіруз-Тепе в басейні озера Урмія на півночі Ірану. Були й інші свідчення.

У Месопотамії спочатку пили пиво

У давній Месопотамії основним джерелом алкоголю було пиво, і тексти третього та другого тисячоліть припускають, що виноград вирощували в основному не для виробництва вина, а для споживання як фрукти.На Середньому та Близькому Сході вино вироблялося для елітної касти та як продукт обміну. І лише з приходом шумерів у першому тисячолітті до н. воно стало популярним напоєм.

В Анатолії до пива додавали вино

Для регіону Анатолії найраніші прямі свідоцтва стосуються знахідок виноградних кісточок у неолітичних антропних пам'ятниках Кан Хасан III та Чайоні, розташованих у західному регіоні та датується 7200-6500 р. до н.е. Хеттською мовою виноград або виноградна лоза називалися wiyana і часто замінюється шумерським терміном GEŠTIN. Гештин являв собою суміш вина та пива, яку пили через довгу соломинку.

У Греції виноград був харчовою добавкою

Здивовані? Але археологи стверджують, що на території Греції найдавніша знахідка відноситься до палеолітичних/мезолітичних рівнів печери Франхті в Арголіді і датується близько 11000 до н.е. Виноград, ймовірно, вживався в їжу як харчова добавка. Зі знахідок різних періодів випливає, що вирощування винограду в Греції почалося в східних районах Македонії в період пізнього неоліту. І лише коли сформувалася культура древньої Еллади, греки почали активно вживати вино.

Вино у давнину: що кажуть археологи, фото-2

У Македонії вино полюбили ще у неоліті

На неолітичному городищі Дікілі Таш/Філіппи, розташованому у східній частині Македонії, було розкопано чотири будинки, знищені пожежею. На підлозі одного з цих будинків було знайдено 2460 виноградних кісточок, а також понад 300 спресованих виноградних кор. Насіння було датоване 4460-4000 роками до нашої ери. Кетяги винограду, безумовно, піддавалися пресування для отримання соку.А нещодавно проведені спеціальні хімічні дослідження продемонстрували, що це використовувалося для приготування ферментованого соку, тобто вина.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...