Политические новости
13:00, 13 серпня 2021 р.
Донецький порожняк або як на справді працюють нардепи
Политические новости
Два роки тому виборці обрали склад Верховної Ради України lХ скликання. За результатами голосування, Донецьку область представляють 12 депутатів-мажоритарників. Експерти проаналізували, як вони працювали цей період та яку користь Донеччині принесли за останні 2 роки.
Більшість з нардепів не розглядали фактично половину законопроєктів через свою відсутність на засіданнях або небажання голосувати з того чи іншого питання.
Депутати з Донеччини ініціювали розгляд 804 законопроєктів, але тільки 21 з них були підписані Президентом. Більшість ініціатив стосуються соціальної сфери, а от питаннями обороноздатності нардепи не займалися. Про все це йдеться в матеріалі Громадянської мережі ОПОРА.
Рекордсменом тут став Дмитро Лубінець (мажоритарник по 60 округу). Серед його законодавчих ініціатив 9 стали законами.
Зокрема, Лубінець просував питання посилення відповідальності за злочини проти статевої свободи малолітніх осіб; питання звільнення ВПО від сплати туристичного збору, звільнення від штрафів за вимушений перетин кордону з РФ нашими громадянами з тимчасово окупованих територій тощо.
Друге місце за кількістю ухвалених законів посідає Максим Єфімов. За його ініціативи було прийнято 5 законів. Він опікувався питаннями іпотечного кредитування, внесенням змін до Державного бюджету, зменшенням дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку тощо.
Третє місце поділяють Муса Магомедов і Володимир Мороз – по 2 прийнятих закони. Магомедов просуває інтереси металургії, а Мороз опікується темою електроенергії та є співавтором закону про іпотечне кредитування.
А от з виступами у Верховній Раді все гірше. Виступи з трибуни Верховної Ради — це дієвий механізм донесення власної думки до колег-народних депутатів. Проте далеко не всі мажоритарники з Донеччини користуються такою можливістю.
Найбільшу кількість виступів, а саме 144, мав Дмитро Лубінець — загалом за 2 роки роботи в Раді він проговорив 3 години 37 хвилин. Його колеги Володимир Мороз і Валерій Гнатенко мають по 101 та 100 виступів загальною тривалістю 1 година 28 хвилин та 1 година 17 хвилин відповідно.
По 8 хвилин за 2 роки наговорили Сергій Магера та Федір Христенко. При цьому вони мали по 12 та 10 виступів, тобто це було не донесення власної думки стосовно обговорюваного законопроєкту, а лише доповнення, висловлене менше ніж за хвилину. Хоча Вадим Новинський та Олександр Ковальов справилися ще швидше — вони, скоріш за все, тільки передавали слово іншим депутатам, тому в мікрофон говорили по 25 та 18 секунд відповідно.
Інші депутати з Донеччини, а саме Юрій Солод, Муса Магомедов, Максим Єфімов, Євген Яковенко та Андрій Аксьонов жодного разу не скористалися можливістю висловлення власної думки та аргументації поданих законопроєктів.
Дисципліна в наших парламентарів також бажає кращого. Жодний народний депутат не відвідав 100 % засідань у залі.
Трійку "прогульників" очолює Вадим Новинський. Він був відсутній при 5652 голосуваннях, а це 59% голосувань.
На другому місці Юрій Солод, який більшу частину часу був відсутній — 5228 (54,6%) голосувань;
Закриває трійку "лідерів" Андрій Аксьонов, який за півроку свого депутатства був відсутній під час 617 (40,5%) голосувань.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:40
4 жовтня
10:31
4 жовтня
08:00
4 жовтня
12:00
2 жовтня
live comments feed...