Реклама
06:26, 9 січня 2020 р.
Вивчаємо географію разом: фізичні та політичні карти
Реклама
Фізичні, політичні, економічні карти різних розмірів для кабінету географії
Що таке географічна карта? Будь-який школяр відповість, що це — обов’язкова складова оснащення кабінету географії. Карти зображають поверхню Землі чи її частин (материків, країн тощо) згідно з певними законами: за обраним масштабом і проєкцією.
Які бувають географічні карти
Навчальні карти, які використовуються в кабінетах географії загальноосвітніх навчальних закладів, також поділяються на різні види. Це може бути фізична карта світу чи карта зоряного неба, материків чи їх окремих частин, загальна географічна карта світу чи тематична економічна карта України тощо. Крім того, карти будуть відрізнятися за масштабом і за призначенням. Більш детально з повним асортиментом карт для опанування шкільного курсу географії можна ознайомитися за посиланням https://b-pro.com.ua/katalog/geografiya/karti
Що вивчають за географічними картами
Взагалі, на уроці географії карта завжди має бути під рукою у вчителя — для наочного пояснення будь-якої теми. Та найбільша кількість різноманітних карт використовується, мабуть, у 7 класі. Адже саме тоді діти вивчають величезний розділ під назвою «Материки і океани».
Досліджуємо Євразію за картами
Школярі починають знайомство з країнами Європи й Азії — звісно ж, за допомогою тематичних карт. Учні досліджують наступні теми:
·Історія формування материка.
·Фізико-географічне положення.
·Рельєф Євразії та корисні копалини.
·Особливості клімату та природні зони.
·Населення материка.
·Сучасний політичний стан і найбільші країни.
Також у контексті вивчення материка школярі розглядають Україну, країни-сусідів, з якими вона межує, та знайомляться з основною інформацією щодо природних, економічних і політичних умов.
Африка: фізична карта екзотичного континенту
Вивчення Африки займає значну частину шкільного курсу географії в 7 класі. Адже це — другий за величиною материк, який має багато особливостей, вартих уваги. Велика фізична карта Африки допоможе учням ознайомитися з розташуванням і рельєфом материка, побачити, якими океанами він омивається та як сполучається з іншими континентами.
Завдяки тому, що материк займає досить велику площу, через нього проходять різні кліматичні пояси. Африка в більшості учнів асоціюється зі спекотною пустелею, тому завдання вчителя — пояснити на прикладі кліматичної карти Африки, що на материку є місцевості з екваторіальним, субекваторіальним, тропічним і субтропічним кліматом. Також на додачу до карти Африки фізичної варто придбати й економічну та політичну. Адже так буде простіше пояснити учням політичний устрій африканських держав, ознайомити з їх столицями та допомогти оцінити ситуацію з різним рівнем економічного розвитку країн.
Північна і Південна Америка на карті світу
Однієї лише загальної фізичної карти Південної Америки та Північної Америки буде недостатньо для вивчення навіть базової інформації з цієї теми. Необхідно якомога більше тематичних карт, щоб повною мірою дослідити історію відкриття, досліджень, вплив людської діяльності на розвиток і сучасний стан материків тощо.
При вивченні Північної Америки фізична карта допоможе визначити вплив місцеположення на клімат і погодні умови на материку, а також особливості рельєфу та різноманіття корисних копалин. А досліджуючи Північну Америку за політичною картою, можна краще зрозуміти склад і розподіл населення, закономірності економічного розвитку різних країн материка, особливості устрою держав тощо.
Карти Південної Америки, що знадобляться вчителю для уроків географії у 7 класі:
·«Південна Америка. Фізична карта».
·«Південна Америка. Політична карта».
Окрім вищезгаданих материків, шкільна програма також приділяє достатньо часу для ознайомлення з особливостями Австралії, Антарктики й Антарктиди.
Після материків, учні починають вивчати особливості океанів: Тихого, Атлантичного, Індійського, Північного Льодовитого. Для цього знадобиться спеціальна карта океанів і морського дна, та можна обмежитись і звичайною фізичною картою світу або півкуль.
Які ще карти придбати для шкільних уроків географії
Для опанування базового шкільного курсу географії вищеперерахованих карт буде достатньо. Але для поглибленого вивчення та проведення додаткових занять і факультативів корисно буде придбати й спеціалізовані карти. Це може бути, наприклад, рухома карта зоряного неба чи детальна топографічна карта певної місцевості. А ще можна обладнати кабінет інтерактивною картою, та купити мультимедійний комплекс і відповідне програмне забезпечення для шкільних уроків географії.
Бажаєте дізнатися більше про сучасні можливості оснащення шкільних кабінетів? Телефонуйте (044) 353-33-77 та отримуйте всі необхідні консультації по підбору навчального обладнання й облаштування навчального простору вашої школи.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:16
13 січня
live comments feed...